Sleduj nás

Cormier: Khabib je nejlepší lehká váha současnosti. Kdo je druhý?

Cormier: Khabib je nejlepší lehká váha současnosti. Kdo je druhý?

Bývalý šampion dvou hmotnostních kategorií se v pravidelné debatě na kanálu ESPN rozhodl vyzdvihnout dvě jména, která vévodí divizi lehké váhy. 

Jak už sami víme, o prvním místě nemůže být žádných pochyb. Khabib „The Eagle“ Nurmagomedov (28-0) je nejenom zápasníkem, který doposud nezakusil hořkost porážky, ale navíc je to i neskutečný dříč, jenž může jít příkladem celému svému okolí. 

„Abych byl upřímný, Khabib je šampion, on je nejlepší," pravil DC vyzdvihujíc přitom svého týmového kolegu. „Myslím si, že to jsou jeho osobní hodnoty, které z něj dělají tu největší hvězdu, kterou jsme v American Kickboxing Academy kdy měli. Všichni jsme přímými svědky toho, jak tvrdě trénuje. Bez ohledu na místnost, bez ohledu na podmínky nebo prostředí, Khabib bude vždy ten největší dříč, jakého znám."


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

V souladu s uvedeným proslovem se tedy není čemu divit, kdo je nejlepší lehkou váhou současnosti. Kdo je ale druhý? 

„Myslím si, že Poirier je zřetelně druhým nejlepším zápasníkem lehké váhy na celém světě,“ pravil Cormier a poukazoval na Dustinovu předchozí parádní přestřelku, kterou svedl s Danem Hookerem. Naopak jména jako Conor McGregor, Justin Gaethje či Tony Ferguson už nezmínil.


Co teď ovšem bude s Khabibem a kdy ho znovu uvidíme v akci? Jak se nechal slyšet manažer Ali Abdelaziz, na ruského Orla čekají v UFC poslední dva zápasy, přičemž ten první svede s Justinem Gaethjem nejpozději závěrem současného roku. Aktuální šampion se bude snažit zakončit svou kariéru se skóre 30-0. Přesně tak, jak si to přál dnes už jeho zesnulý otec. 


Další články