Sleduj nás

Cormier je přesvědčený, že bude Usmanova skvostná série brzy přerušena. Dokonce i ví kým

Cormier je přesvědčený, že bude Usmanova skvostná série brzy přerušena. Dokonce i ví kým

Bývalý šampion dvou váhových divizí Daniel Cormier se domnívá, že se i navzdory velice skvostné vítězné sérii brzy najde člověk, který Kamaru Usmana porazí.

„Nigerijská noční můra“ doslova dostává své bojové přezdívce, neboť doposud kosí jednoho soupeře za druhým. Poslední, kdo jí podlehl, byl nejlepší zápasník z roku 2019 Jorge Masvidal, jemuž nepomohly ani letité zkušenosti z pouličních bitek.

Kamaru Usman si už poradil s celou špičkou velterové váhy. Mezi jeho skalpy se nachází jak právě Masvidal, tak i Colby Covington, Tyron Woodley, Leon Edwards, Demian Maia či Rafael Dos Anjos. Prakticky jediný, kdo mu chybí, je Gilbert Burns, který se v poslední době vyšvihnul v žebříčku o několik pater nahoru. A právě tento záhadný muž je podle Daniela Cormiera jakýmsi černým koněm divize.


Kamaru Usman velí své divizi v UFC

„Řeknu vám něco, co se Usmanovi nebude moc líbit. Kdyby se na UFC 251 utkal s Burnsem, jak bylo původně v plánu, tak by prohrál. Opravdu si nemyslím, že by Kamaru dokázal Gilberta porazit. Ten člověk disponuje přesně těmi schopnostmi, které by měly šampionovi zavařit,“ pronesl Cormier během svého pravidelného týdenního streamu s Arielem Helwanim.


A my se už s předstihem můžeme těšit na příští titulovou bitvu. Jak Dana White na tiskové konferenci sám avizoval, bude to právě Gilbert Burns, jenž vyzve Usmana jako další. Odhadem se tak stane někdy ke konci roku.


Další články