Sleduj nás

Conor McGregor oznámil datum svého návratu! V roce 2020 podstoupí tři zápasy

Conor McGregor oznámil datum svého návratu! V roce 2020 podstoupí tři zápasy

Slavný irský zápasník před ruským publikem v Moskvě potvrdil přesné datum i plány svého návratu.

Je tomu přibližně týden, co Conor McGregor skrze sociální sítě ohlásil svůj návrat. Už tehdy si vybral soupeře i místo konání (Frankie Edgar na UFC 245), jenže tuto žádost UFC v čele s Danou Whitem smetlo pod stůl. Místo toho se mu rozhodlo vyjednat soupeře, který bude odpovídat jeho postavení v jeho váhové divizi (lehká váha).

„Rád bych oznámil návrat Notoriouse Conora McGregora! Stane se tak 18. ledna v T-Mobile Areně v Las Vegas. To je můj comeback fight. 12 týdnů odteď. Datum bylo odsouhlaseno, jsem ve skvělé kondici!“ hlásil sám McGregor.


Nechybělo přitom moc a Conor mohl bojovat už teď v prosinci. „Začal jsem trénovat a chtěl jsem se udržovat v provozní teplotě. Nabídl jsem UFC místo i soupeře, oni to ale z nějakého mně nepochopitelného důvodu zamítli. Tady vidíte, jak je s nimi těžká domluva,“ obhajoval se, že chtěl nastoupit už mnohem dříve.


Další důležitou novinkou je, že si McGregor pro svůj návrat vybral rovnou tři zápasy, které by v roce 2020 rád podstoupil. Ten první nastane již v lednu, druhý patrně začátkem léta a třetí koncem roku. Všechny jsou velmi specifické.

„Znám jméno svého prvního soupeře, ale upřímně je mi to jedno. Koho přede mě UFC postaví, proti tomu půjdu,“ reagoval Conor během svého turné v Rusku.

Původně se dost nahlas mluvilo o tom, že si počká na vítěze z duelu Diaz vs. Masvidal, kteří si to 2. listopadu rozdají o pás pro tzv. „Největšího grázla planety“. I s touto možností se počítá, pouze nebude první v pořadí.


„Svou sezonu zahájím 18. ledna, soupeř bude oznámen už brzy. Poté budu vyhlížet vítěze duelu Diaz - Masvidal. Já i Nate máme společnou minulost a slíbili jsme si trilogii, takže uvidíme, jak to dopadne. Myslím si, že Nate vyhraje a pak ta trilogie klapne,“ odhaloval Conor svůj druhý zápas.

A co se týče třetího zápasu, zde už není o čem uvažovat. „Svůj třetí fight bych rád přenesl do Moskvy, protože si myslím, že si to lidé v Rusku zaslouží! Bylo by to proti vítězi duelu Khabib - Ferguson!“ navnazoval McGregor, který ovšem nechce předbíhat čas. „Ze všeho nejdůležitější pro mě je se udržovat v provozní teplotě. Chci být aktivní a musím být aktivní. Jakmile se přenesu přes svůj první zápas, budu pokračovat. Jsem hladový po úspěchu a soutěžení po celém světě!“

Jelikož jména potenciálních soupeřů pro druhý a třetí zápas už známe, zbývá nám jen vyřešit otázku, kdo bude tím prvním. V žebříčku lehké váhy mají ke Conorovi nejblíže Donald „Cowboy“ Cerrone, Justin Gaethje a posléze i dnes už bývalý dočasný šampion Dustin Poirier. Jakékoliv jiné jméno by znamenalo velké překvapení.


Conor McGregor předpovídá výsledky zápasů Khabib vs. Ferguson a Diaz vs. Masvidal


Další články