Sleduj nás

Conor McGregor opět v hledáčku policie! V rodném Irsku měl poštvávat lidi proti migrantům

Conor McGregor opět v hledáčku policie! V rodném Irsku měl poštvávat lidi proti migrantůmFOTO: UFC

Prohřešky UFC hvězdy se již dají počítat v desítkách, ale toto je naprostá novinka. „Nechvalně známý“ se projevil jako tvrdý nacionalista, který by imigrační politiku řešil dosti drastickým způsobem.

Dlouhodobě neutěšená situace vygradovala po nedávném incidentu, při kterém byli v Dublinu zraněni nožem čtyři lidé. Matka a tři děti utrpěly těžká zranění, pětiletá holčička je stále ve vážném stavu. Tragická událost vyvolala masové protesty, které se zvrhly v násilnosti organizované skupiny asi tří stovek demonstrantů. Vše skončilo zatčením čtyřiatřiceti lidí, z nichž dvaatřicet již stanulo před soudem. Násilnosti odstartovala zpráva, že pachatelem násilí má být imigrant.

"To, co jsme viděli minulou noc, bylo mimořádné propuknutí násilí," řekl komisař irské policie Drew Harris během následné tiskové konference. Situace v Irsku je dlouhodobě velmi vyhrocená, protože v loňském roce došlo k několika závažným trestným činům, které spáchali příslušníci jiných národností. Na základě těchto událostí měl minulý týden soudní proces občan Slovenska za vraždu učitelky Ashling Murphyové z roku 2022, zatímco muž iráckého původu byl minulý měsíc odsouzen za vraždu dvou gayů v dubnu téhož roku.


Nálady, kterou v naší kotlině reprezentují individua jako Tomio Okamura nebo Tomáš Hnídek, se chytlo několik irských influencerů, a také pár celebrit. V jejich čele stanul „Nechvalně známý“, který proti imigrantské nálady přiživoval již hezkých pár týdnů. Na Twitteru například zaútočil na irskou vládu a obvinil ji, že zakrývá fakta v procesu slovenského občana, který byl souzen za vraždu.  

„Irská vláda mě nutí stydět se za to, že jsem Ir. Jsme z vás všichni zhnuseni! To se nedá zachránit, tenhle problém vyřeší jedině válka. Bůh je s námi. Hanba irské vládě za to, co před námi ukrývá,“ burcoval McGregor na sociálních sítích. Po čtvrtečních nepokojích pak neopomněl dodat další bojechtivé příspěvky.


„Neustupujeme, jen se zahříváme. Neztratíme žádné další ženy a děti kvůli nemocným lidem, kteří by v Irsku vůbec neměli být. V Irsku dojde ke změně, zapamatujte si má slova. Už je to potřeba,“ přidal svoji prognózu Conor, kterého šéf pravice Paul Golding vyzval, aby vedl v Dublinu „pochod svobody“. Vláda kroky svého nejslavnějšího občana samozřejmě neschvaluje. Irská policie na její popud již prošetřuje příspěvky Conora a je velmi pravděpodobné, že jej obviní ze šíření nenávisti na sociálních sítích.


Další články