Sleduj nás

Colby Covington sepsul UFC a spolu s ním i Danu Whitea: Jestli máte koule, můžete mě vyhodit

Colby Covington sepsul UFC a spolu s ním i Danu Whitea: Jestli máte koule, můžete mě vyhodit

V září Dana White prohlásil, že bude Colby dalším, kdo vyzve Tyrona Woodleyho o titul ve velterové váze. Jak se ale později ukázalo, svůj slib nedodržel.

Když dával tedy šéf společnosti povolení k mistrovské bitvě Kamaru Usmanovi, odůvodňoval to tím, že Colby svůj čas promarnil. Na vině bylo zranění, o němž „Chaos“ několikrát mluvil. „Nebyl jsem ve formě, abych bojoval o titul. Pokud mám být usvědčen z toho, že jsem se nestihl do šesti týdnů uzdravit, protože jsem byl po operaci a pod vlivem analgetik, pak jsem tedy vinen,“ vysvětloval Covington.

Colby Covington sepsul UFC


Rozhodnutí organizace i tak nechápal. „Jestli si chce UFC tvořit značku tím, že kvůli jednomu chlápkovi, co mlátí těhotné ženské a třikrát za sebou neprojde testem na drogy, přesune celou akci z města do města, to je jejich věc. Já jsem naprostý profesionál. Všude chodím včas, splňuji váhové podmínky a dělám, co se mi řekne,“ poukazoval na to, jak byl jednou požádán letět na fight do Austrálie, kde mu po příletu řekli, že ho nepotřebují. 

Covington nezapomněl dodat, že jediný duel, který nebyl schopný přijmout, byl ten v září 2018, kdy byl po operaci, což UFC muselo vědět. Přesto Dana White svůj původní slib nebyl schopný ani při druhé příležitosti dodržet. „Buďme k sobě zcela upřímní, jestli se ke mně chcete takhle chovat, pak není žádný důvod, abych tu byl. Po všem tom svinstvu, cos o mně v mediích řekl (adresoval Whiteovi), mi můžeš klidně vypovědět smlouvu, je mi to fuk,“ pravil odhodlaně.


Nicméně on sám si nemyslí, že by to byl kdokoliv schopný udělat, jelikož si jsou všichni vědomi jeho hodnoty. „Nevěřím tomu, že na to mají koule. Jsem jediný, na kom v této divizi záleží. Jediný důvod, proč se lidé starají o Woodleyho nebo Usmana, je ten, že je ve spojení s nimi slyšet moje jméno. Bez ohledu na soupeře, každý by se mnou nejradši zápasil. Já jsem totiž ten, kdo tuhle divizi proslavil,“ uzavřel bojovník, s nímž jsme se v oktagonu naposledy viděli v červenci během UFC 225, kde na body udolal Rafaela Dos Anjose.


Další články