Sleduj nás

Colby Covington přísahá, že profackuje Danu Whitea, pokud se ho jen dotkne

Colby Covington přísahá, že profackuje Danu Whitea, pokud se ho jen dotkne

Známý „showman“ a bývalý prozatímní šampion velterové váhy Colby Covington (15-1-0) se i navzdory blížícímu titulovému zápasu s Kamaru Usmanem stále pouští do křížku s šéfem UFC. Nyní řekl něco, co by ho mohlo velmi brzy i mrzet.

„Pokud se mě White jenom dotkne, až mi bude navlékat ten pás, tak ho s ním profackuju. Pokud se jen pokusí mi ten pás nasadit, tak ho sundám a mrsknu mu ho přímo do obličeje, a to naprosto bez váhání!“ zlobil se Covington ve známém Submission Radiu.

Důvodem, proč takto Colby mluví, jsou jeho spory s šéfem UFC. Vrátíme-li se v čase, kdy byl ještě šampionem Tyron Woodley, Colby několikrát čekal na zápas s ním. Tyrona ale trápila vleklá zranění, tudíž z toho souboje pokaždé sešlo. A když se Woodley najednou uzdravil, tak dostal jiného soupeře, než je Covington.

Podobný scénář se málem odehrál s Kamaru Usmanem, který zbavil Woodleyho titulu. Nigerijský šampion velterové váhy si v březnu údajně poranil koleno, s nímž šest měsíců marodil. Colby tedy opět čekal na svou titulovou příležitost a opět se jí málem nedočkal, ačkoliv byl v žebříčku znovu další v pořadí. 


„Dana White je s*áč, co se vždy snaží prosadit svou vlastní verzi příběhu. Dělá to, co chce a kdy chce,“ vysvětloval jedenatřicetiletý americký zápasník, kterému se ani moc nezamlouvá ta myšlenka, že nemohl bojovat už na UFC 244 (2. listopadu). Jeho místo zaujala bitva Jorge Masvidal vs. Nate Diaz, oba budou zápasit o „symbolický“ titul pro tzv. „Největšího grázla planety“. A jako bonus ho vítězi navlékne sám slavný Dwayne „The Rock“ Johnson.

A jak se zdá, podobného „náhradníka“ by při předávání pásu chtěl i sám Covington. „Nevím, kdo mi ten pás nasadí, ale povím vám, že Dana White to rozhodně nebude. Pokud to udělá, přetáhnu ho tím pásem přímo přes ksicht. Skvělé na tom bude to, že konečně budu moct poslat celé UFC do prdele a oni mě pak stejně zase přijdou domů odprosit, abych se vrátil.“


Bitva o titul velterové váhy mezi Kamaru Usmanem a Colbym Covingtonem se tedy uskuteční „až“ 14. prosince v lasvegaské T-Mobile Areně. Turnaj s pořadovým číslem 245 bude výjimečný i díky tomu, že na něm budou k vidění rovnou tři titulové zápasy. Colby a Usman by se však podle všeho měli postarat o hlavní show večera. 


Další články