Sleduj nás

Colby Covington: Nebýt mě, Edwards by Usmana nikdy neporazil. To já mu vydláždil cestu

Colby Covington: Nebýt mě, Edwards by Usmana nikdy neporazil. To já mu vydláždil cestuFOTO: UFC

Úspěchy šampiona Leona Edwardse by se neměly zbytečně nadhodnocovat. To Colby Covington mu vydláždil cestu.

Dlouhou dobu byl Kamaru Usman neomylnou hrozbou divize velterové váhy, až jej mnozí dokonce přirovnávali k legendárnímu Georgesu St.Pierrovi. Dost možná chyběla jedna výhra, aby jej Kamaru překonal, jenže pak padl. O jeho skalp se postaral Leon Edwards, který hned v odvetě dokázal, že se nejednalo o náhodu a dříve pověstnou „Nigerijskou noční můru“ proškolil ještě jednou.

Leonovi se tedy povedlo něco, co ještě nikdo před ním v UFC nedokázal, a to ani takový Colby Covington, který měl s Usmanem rovněž dva zápasy. Oba je však prohrál. Jak si to vysvětluje?

„Skutečnost je taková, že Leon bojoval s odpadky, které jsem já po něm zanechal. Když Kamaru čelil mně, byl ve své nejlepší formě. Já jsem tím, kdo mu oslabil bradu a kdo rozviklal celý jeho odkaz. Dal jsem mu kopačku do hlavy a pořádně ho omámil. Aby se zmátořil, tak si vymyslel, že dostal nelegální úder do slabin, který nikdy nedostal, ale rozhodčí byl tak hloupý, že mu na to skočil,“ vyjasňoval Colby, jak se věci z jeho úhlu pohledu mají.

„Takže Leon ničeho významného nikdy nedosáhl. Dostal jen zbytky, které jsem mu zanechal. Není to tak, že by se mu podařilo něco, co se předtím už nepodařilo mně, to rozhodně ne,“ řekl Colby přímo pro UFC, čímž znehodnotil úspěchy svého nadcházejícího soupeře, v jehož držení je mistrovský opasek velterové váhy. Právě o něj se bude 17. prosince v lasvegaské T-Mobile Areně bojovat.


A jak bude zápas probíhat? „Myslím si, že na můj styl není Leon připravený. Je znám tím, že se snadno vzdává,“ hovoří Colby. „Možná se mi bude snažit jedno nebo dvě kola vzdorovat, ale potom pochopí, že má co do činění s kardio králem. Ani na chvíli mu nedám prostor na jeho hru a postupně se mi podrobí. Myslím si, že to ani na body nedojde,“ zněla jeho predikce.


Další články