Sleduj nás

Colby Covington drsně o Chimaevovi: Není tak dobrý, jak si o sobě myslí. Měl by raději pást ovce

Colby Covington drsně o Chimaevovi: Není tak dobrý, jak si o sobě myslí. Měl by raději pást ovceFoto: UFC

Colby Covington vysvětlil, proč nemá zájem o duel s „amatérem“ Khamzatem Chimaevem, který se minul povoláním a měl raději v Čečensku pást ovce.

Co Colby „Chaos“ Covington podlehl v boji o pás Leonu Edwardsovi, vrátil se zpátky do té náročné vyzývatelské linie, kde se nachází samá dravá jména, jež podobně jako on lační po další titulové příležitosti.  

Během tiskové konference v Las Vegas novináři Covingtonovi nabídli mnohé varianty, jako jsou například Belal Muhammad, Shavkat Rakhmonov nebo dokonce i Khamzat Chimaev, který byl kvůli potížím s plněním váhy z velterové divize vystrnaděn. Colby otázky na Belala s Shavkatem prakticky přeskočil, ale u Khamzata se pozastavil. Měl k tomu svůj důvod.


„Žádný z těch týpků mě nezajímá. Belal je uspávač hadů. Má spoustu zápasů v UFC, ale nikdo o jeho existenci pořád nic neví. A Shavkat ani Cumshot (Khamzat) nejsou držiteli velkého jména. Cumshot mě navíc nepřesvědčil, že by to měl být top bojovník, spíše bych řekl, že to je prostý amatér. Ten člověk se kompletně minul povoláním. Z jeho chování a osobního života můžete vidět, že je mnohem lepší v pasení ovcí jak v bojování,“ rýpl si Covington.

„Cumshot je hrdina pouze na internetu, nikdy neměl odvahu mi něco říct do očí. Taková je realita. Vždy se bál. Však to není tak dávno, co končil kariéru, protože měl rýmu. Vzpomínáte si na to? Brečel jak malá holka,“ dával Colby vzpomenout na Khamzatův nelehký boj s covidem.


„Já pořád nechápu, o čem ten pasák ovcí mluví. Však ještě nečelil nikomu pořádnému. Poráží jen ty sójové kluky a těm lepším se vyhýbá. Dokonce to ani není žádný profesionál v tom smyslu, že by si dokázal plnit hmotnostní povinnosti. Naposledy přestřelil váhu o nějakých pět kilo a měl z toho strašnou legraci. Tak o čem se tu bavíme? Tohle pro mě není soupeř, vůbec mě nezajímá,“ poznamenával Colby.


Další články