Sleduj nás

Cílený výsměch? Garbrandtův příští soupeř v 38 zápasech nezaznamenal ani jedno KO

Cílený výsměch? Garbrandtův příští soupeř v 38 zápasech nezaznamenal ani jedno KO
Cody Garbrandt má šanci si alespoň částečně napravit resumé. Jeho příští soupeř se v razantních úderech příliš nevyžívá.

Pod bývalým šampionem bantamové váhy se už pomalu, ale zato velmi jistě viklá židle. Možná by stačila ještě jedna prohra a byly mu by mu z UFC ukázány dveře.

Protože je však Cody poměrně velkým tahounem pozornosti a za svými zády má četný zástup fanoušků, rozhodlo se mu vedení organizace jít trochu na ruku.


Jelikož ho jeho předchozí soupeři vyloženě nešetřili a vždy mu oslabili jeho bradu, tak mu tentokrát do hry postavili fightera, který žádné knokauty nerozdává. Tím je Rani Yahya (28-10-1), jenž 21 výher získal formou submise, zbytek po bodovém rozhodnutí.

Garbrandt Yahya

Je to trapné, ale srozumitelné


Někteří lidé se proti tomuto tahu bouří. „Snaží se ho někdo cíleně vzkřísit, anebo se mu prostě vysmívají?“ zní reakce na sociálních sítích, leč opět záleží na úhlu pohledu.


„Musíme to brát trochu s rezervou. Bojovník jako Garbrandt nutně potřebuje nějaký tem impulz, od kterého se budou moct odrazit,“ okomentoval tento krok například takový veterán Chael Sonnen, který jednání UFC chápe.

„Yahya má 39 let, s kariérou se pomalu loučí. Pro Codyho je tohle skvělá šance, jak se chytit. A pokud ani tohle nezvládne, pak je mi to líto, ale v UFC nemá co dělat,“ podotýká.

Pravděpodobně to tedy bude zápas o všechno. Garbrandt se v něm buďto vzchopí, anebo se odhalí další jeho slabiny. A v takovém případě by měl Sonnen pravdu.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články