Sleduj nás

Chtěl jsem vyhrát pro bratra Kadyrova, mrzí mě, že jsem nemohl nastoupit, smutní Chimaev

Chtěl jsem vyhrát pro bratra Kadyrova, mrzí mě, že jsem nemohl nastoupit, smutní ChimaevFOTO: UFC

Chtěl svému vůdci ukázat, jaký to je velký bojovník a přiblížit se k titulu střední váhy UFC. Zdraví mu však vystavilo stopku.

Khamzat Chimaev je jedním z největších jmen v UFC, které však má tu smůlu, že mu od konce roku 2020 jaksi neslouží zdraví. Šest zrušených duelů z jeho strany je tomu důkazem, přičemž to poslední odstoupení přišlo opět v tu nejhorší chvíli.

Pouhých deset dní před zápasem zůstal bývalý šampion Robert Whittaker bez soupeře, a i když dostal nečekanou náhradu v podobě Ikrama Aliskerova, tak již neví, zdali platí původní dohoda – kdo vyhraje sobotní zápas, ten bude novým titulovým vyzývatelem.

Khamzatovi odstoupení podle všeho nemůžeme vyčítat. Po koronaviru i kožní infekci se stal obětí otravy jídlem, které jej poslalo na nemocniční lůžko. Sám Dana White na tiskové konferenci prohlásil, že už si s Chimaevem neví rady, ale zároveň přiznal, že je na tom Khamzat teď vážně špatně. Zdraví člověka je to nejdůležitější, a proto mu přál brzké uzdravení.

Po několikadenním údajném pobytu v nemocnici po otravě jídlem se k celé situaci vyjádřil i sám čečenský Vlk Chimaev. Ten prostřednictvím ruského serveru RT Sport uvedl, jak ho to mrzí, že nemohl přemoct Whittakera, protože na něho měl připravený „speciální plán“. Ten teď bude muset odložit bokem.


„Moji bratři a sestry, co jste se na mě těšili. Opravdu mě mrzí, že mě tento víkend neuvidíte bojovat. Skutečně jsem se na ten zápas těšil a dělal jsem, co jsem mohl, abych do něho nastoupil, ale Alláh se mnou měl jiné plány.

Bratře Kadyrove, můj vůdce, mrzí mě, že jsem nemohl doručit výhru, na kterou ses těšil. Napravím to. Jakmile to půjde, vrátím se zpátky silnější a všem těm lidem ještě připomenu, kdo je pravý Borz (slovo ‚Borz‘ se v čečenštině překládá jako ‚vlk‘, což je jazyk Chimaevovy domoviny),“ uvedl bojovník, jehož časné absence již nelze ignorovat.


Další články