Sleduj nás

Chris Weidman představil plán, jak by dokázal zneškodnit šampiona Israele Adesanyu

Chris Weidman představil plán, jak by dokázal zneškodnit šampiona Israele Adesanyu

Bývalý šampion vs. současný šampion. Pro tuto chvíli možná nereálná bitva, přesto pětatřicetiletý Američan Chris Weidman věří, že by dokázal svého nástupce předčít. Odkud bere to sebevědomí?

Bývalý mistr divize do 84 kilogramů je toho názoru, že doposud s Adesanyou nikdo nebojoval takovým stylem, který by mu byl vyloženě nepříjemný. A tím není postoj, nýbrž zem.

„Samozřejmě, jsem teď po několika porážkách, takže bych neměl tolik mluvit, ale pevně věřím tomu, že je Israel pro mě stylově vhodným soupeřem,“ dával se do vysvětlování Weidman.

Chris Weidman zná plán, jak uspět v UFC

„Pokud si porovnáte moje zápasy s těmi, které předvádí Adesanya, tak můžete vidět, že jsem pracovitější a více komplexní,“ nabýval přesvědčení.


„Například můj duel s Kelvinem Gastelumem byl doslova jednoznačný. K tomu se mi podařilo dvakrát ukončit Andersona Silvu, zatímco Israel s ním měl poměrně těsný fight,“ pokračoval pětatřicetiletý Newyorčan.

„Prostě se domnívám, že je MMA hrou stylů a já jsem noční můrou pro Adesanyu. Mohl bych ho stáhnout na zem a tam ho kontrolovat. Mohu ho chytit do submise a rovněž ho mohu i knokautovat. Moc rád bych si přál dostat tu příležitost,“ završil své povídání.

Israel Adesanya září v UFC a je o něj zájem ze strany soupeřů


Aby se Chris Weidman k takové šanci vůbec dostal, bude muset zapracovat na své nemotornosti a podobně takticky přistupovat i k zápasům s jinými borci. Momentálně se totiž nese na vlně pěti porážek z šesti zápasů. Všechny neúspěchy přišly formou KO/TKO.


Další články