Sleduj nás

Chris Arreola porovnává sílu Klitschka a Wildera a dochází k jasnému závěru

Chris Arreola porovnává sílu Klitschka a Wildera a dochází k jasnému závěruFOTO: Shutterstock

Vitali Klitschko a Deontay Wilder jsou považováni za boxery s největší silou úderu v divizi těžké váhy. Čí rána je však smrtelnější?

Veterán Chris Arreola v minulosti čelil oběma výše uvedeným zabijákům a na vlastní kůži měl tak možnost porovnat jejich síly, kvality i přednosti. Své poznatky se potom rozhodl sdílet pro portál ES News.

„Oba borci jsou stejní, ale přitom jiní. Když vás trefí, je to úplně odlišný typ síly. Vitali ty údery vysílá, jako kdyby se jimi vámi snažil projít skrz na skrz, zatímco Deontay mlátí, jako když šlehne bičem.


Většina Deontayovy síly přichází z momentu překvapení. Je to blesková šleha, bleskový KO úder, zato Vitali má podle ně o něco silnější ránu. Vzpomínám si, že když mě trefil, tak jsem cítil, jako když mi duch opouští tělo. Něco takového jsem jaktěživ nezažil.“

Takový je tedy poznatek od člověka, který ty zkušenosti nabral s oběma soupeři přímo v nitru ringu. Proti Klitschkovi se postavil v roce 2009, proti Wilderovi v roce 2016, s oběma také pochopitelně prohrál, ale ani tyto neúspěchy ho nezastavily od toho, aby se nepokoušel drát na vrchol.


Jednu z posledních příležitostí Arreola měl v boji proti Andymu Ruizovi. S ním se střetl v rámci pomyslného turnaje pořádaného federací WBC. Odnesl si však porážku na body.

Vilali Klitschko je už slušných pár let v důchodu, zato Deontay Wilder na své pouti ještě pokračuje. Nyní se například pouze čeká na to, kdy bude oficiálně oznámen jeho příští zápas. Ten se uskuteční právě proti Andymu Ruizovi a vítěz pak dostane čest zabojovat o pás, jenž má v moci Tyson Fury… Pokud mu ho tedy koncem jara nesebere Oleksandr Usyk.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články