Sleduj nás

Nechť Alláh žehná Kadyrovovi. Dejte mi zbraň, ať tu izraelskou verbež mohu postřílet, žádá hvězda UFC

Nechť Alláh žehná Kadyrovovi. Dejte mi zbraň, ať tu izraelskou verbež mohu postřílet, žádá hvězda UFC FOTO: UFC

Ozbrojené konflikty hýbou světem a bohužel se promítají i do světa sportu. Ruská agrese na Ukrajině i aktuální útoky na Izrael jsou tématem, ke kterému se vyjadřují i sportovci na turnajích UFC.


Zápas se čečenskému „Vlkovi“ podařilo po tuhém boji vyhrát. Khamzat po famózním prvním kole, kdy Usmana doslova válcoval, viditelně zvolnil a dovolil svému soupeři vrátit se do hry.

Podle slov neporaženého borce za to mohla zlomená ruka, která jej po první pětiminutovce měla limitovat. Po vyhlášení vítěze přišlo na řadu interview, ve kterém Chimaev překvapil řečí, která vyvolala masivní potlesk zaplněných ochozů.

„Lidé, víte, co se aktuálně děje ve světě. Vůbec jsem nebyl nadšený z toho, že budu bojovat zrovna v tuhle dobu. Je toho tolik. Ukrajina, Sýrie, Afganistán, Palestina, je toho moc. Já miluju děti, doma na mě čeká tříměsíční syn, ale tady děti umírají. Vůbec nevím, co k tomu víc říct. Když dá Bůh, budeme na světě všichni šťastní. Já tomu věřím! Muslimové, Křesťani, Židé, nezáleží na tom. Pojďme spolu žít v míru a buďme šťastní,“ prohlásil emotivně Khamzat.

Kdyby Chimaev již nepokračoval dále, asi by si vysloužil pouze slova chvály a uznání. Bohužel, Čečenec vše pěkné z předchozího projevu popřel dodatkem v rodném jazyce, který přeložily zahraniční servery. Khamzat se v něm dožaduje svolení vyrazit bojovat za Palestinu a vyměnit trenky s klecí za bitevní pole se zbraní v ruce.


„Náš národní vůdce, ať ti Alláh požehná. Bojovat v oktagonu je snadné, ale pokud dostanu tvoje svolení, přísahám, že půjdu do první linie se zbraní v ruce pomoct zničit tu izraelskou verbež,“ prohlásil údajně čečenský „Vlk“. Atmosféra této party očividně strhla i šampiona lehké váhy Makhacheva.

„Dnes neslavím, protože mě zasáhlo, co se ve světě děje. Palestino, stojíme při tobě,“ prohlásil Islam. Vedení UFC o podobně politicky angažované výroky absolutně nestojí, a tak jeho dovětek již stihlo vystřihnout.

Zdroj: inthecage.plDalší články