Sleduj nás

Khamzat Chimaev: Je to všem nad slunce jasné, Alex Pereira má ze mě strach. A není jediný

Khamzat Chimaev: Je to všem nad slunce jasné, Alex Pereira má ze mě strach. A není jedinýFoto: UFC

Když Alex Pereira „utekl“ ze střední váhy do polotěžké, pořádně tím naštval Vlka Khamzata Chimaeva.

„Borz“ má před sebou zápas s Robertem Whittakerem, s nímž se střetne v sobotu 22. června. Předem samozřejmě vůbec nepochybuje o tom, že by nevyhrál. O čem již pochybuje, to je odhodlání současných šampionů. Zejména Alex Pereira jej naštval a Dricus Du Plessis začíná kličkovat také. 

„Je to až podezřele divná shoda náhod. Co začalo být jasné, že se stanu novým titulovým vyzývatelem, začal Alex Pereira hlásit, že z divize střední váhy odchází. Je nad slunce jasné, že se vyhýbá wrestlerům jako čert kříži a že já pro něho představuji vážnou hrozbu, se kterou on nechce mít nic společného,“ vydedukoval si čečenský bojovník.


„Opravdu cítím, že by byl schopný raději ukončit kariéru, než mi čelit. Ten člověk má prostě strach, což mimo jiné cítím i u Dricuse Du Plessise, který mi mohl čelit už teď v létě, ale místo toho si vybral snazšího soupeře (v podobě Israela Adesanyi),“ uvedl perspektivní bijec, jenž si napříč UFC zatím drží bezchybný rekord.

Dana White to stihl už vesměs oficiálně potvrdit. Vítěz duelu Robert Whittaker vs. Khamzat Chimaev se stane novým titulovým vyzývatelem. Tato výsada by se ovšem měla týkat střední váhy, ve které se duel koná, nikoliv polotěžké... 


„Alexe jsem zmínil naschvál, protože má velké ‚hype‘, ale jinak všichni ví, že by ho každý kvalitní zemař porazil, protože on vážně nemá žádnou zem. A co se mě týče, plán se nezměnil. Nejprve se stanu šampionem v osmdesát čtyřce, potom v devadesát trojce a nakonec v sedmdesát sedmičce,“ uvedl Chimaev, který se hodlá stát historicky vůbec prvním bojovníkem, který v UFC ovládne tři hmotnostní divize. Shodou okolností má podobný cíl i Pereira, tak uvidíme, komu osud půjde více naproti. ​


Další články