Sleduj nás

Chimaev je přeceňovaný bojovník, moc rád to dokážu, řekl Adesanya a nastínil vítěznou taktiku

Chimaev je přeceňovaný bojovník, moc rád to dokážu, řekl Adesanya a nastínil vítěznou taktikuFoto: UFC

Že by se přeci jen schylovalo k velice vyhlíženému souboji mezi Khamzatem Chimaevem a Israelem Adesanyou?

Dana White se nechal slyšet, že na jubilejní turnaj UFC 300 chystá „samé pecky“, přičemž Chimaev s Adesanyou by mohli být jednou z nich. Oba borci se spolu v posledních dnech již chytli na sociálních sítích a slibují si čiré násilí. Takové, které si zaslouží vyústění bojem v kleci.

Pakliže by došlo na fyzickou konfrontaci, bude v ní Khamzat papírovým favoritem. Statistiky jsou v tomto ohledu neúprosné, neboť často platívá, že zem porazí postoj. A čečenský Vlk je prvotřídní grappler, zatímco jeho protivník je ryzí kickboxer.


Co by měl tedy Adesanya udělat, aby se prodral skrze papírové předpoklady a zvládl tak eliminovat Vlkovu dravost a silnou zem? O tom se nigerijský bojovník více rozpovídal na svém YouTube kanálu.

„Mnoho lidí mi dřív často říkalo, že nejsem na žádného wrestlera připravený, ale když jsem pak čelil lidem, kteří ten wrestling měli, tak mě stejně nedokázali stáhnout na zem. Tady jde o to, že mluvit o tom a předvádět to v zápase jsou dvě odlišné věci. A i když Khamzat vypadá hrozivě, tak nevěřím tomu, že si se mnou v kleci bude dělat, co jenom bude chtít,“ dal se do řeči Adesanya.


„Sledoval jsem Chimaevovy zápasy a musím říct, že jsou všechny jako přes kopírák. Když si pohlídáte jeho drtivý nástup, ocitne se pak v problémech. Nemá energii na pět kol a ani nemá dobrý postoj. Je vidět, že postoj není jeho doménou,“ vysledoval Adesanya.

„Abych to shrnul, Khamzat mi přijde jako poněkud přeceňovaný bojovník, který těží ze svého tvrdého nástupu do zápasu a pokročilého wrestlingu. Věřím ovšem tomu, že skvělý pohyb je klíčem k úspěchu, abych odvrátil jeho strhy na zem. A jak mi dá prostor v postoji, tak toho bude brzo litovat,“ zanalyzoval Adesanya, který sice nepotvrdil, že k souboji s Chimaevem vážně dojde, ale nové indicie to dost naznačují.


Další články