Sleduj nás

Chimaev je akorát příživník, který se snaží zviditelnit na slávě ostatních! rozčílil se šampion Pereira

Chimaev je akorát příživník, který se snaží zviditelnit na slávě ostatních! rozčílil se šampion PereiraFOTO: UFC

Tenhle borec nenechává nikoho chladným. K pořádnému počtu fanoušků se již od nepaměti řadí i podobně velká armáda kritiků. K té se aktuálně přidal i jeden z nejprogresivnějších bijců celého UFC pelotonu.

Tak neskutečně rychlý přerod ze špičkového kickboxera v šampiona MMA nečekal nejspíš ani on sám. Alex Pereira dominoval v GLORY, která je právem považovaná za nejlepší postojovou ligu světa. Touha po nové motivaci jej donutila vyrazit do světa smíšených bojových umění. „Poatan“ i zde dokazuje svoji výjimečnost, v UFC během pouhých dvou let nasbíral bilanci šest výher a jedna porážka. Součástí této jízdy jsou i dva tituly v různých váhových kategoriích!

Poslední vystoupení brazilského bijce máme všichni v živé paměti. Alexovu jízdu odskákal Jiří Procházka, kterého „Poatan“ sestřelil svojí smrtící kombinací ve druhém kole. Okamžitě po tom, co si Pereira připnul šampionský opasek, se vyrojila hromada vyzyvatelů. Nejhlasitější z křiklounů je rozhodně čečenský Vlk Khamzat Chimaev.


„Všechno to začalo po zápase s Israelem Adesanyou, když jsem se stal šampionem střední váhy. Byl jsem po té válce zraněný a Chimaev mě začal vyzývat. Řekl jsem ok, ale v polotěžké váze. On ovšem odmítnul! Teď jsem se stal šampionem v další kategorii a on si zase vzpomněl. Tohle chování přesně ukazuje, že se jen snaží přiživit na slávě šampionů. Co s ním mám dělat teď? Vyzvu ho na zápas v těžké váze?“ dumal Alex na svém YouTube kanále.

Poslední výzva neporaženého bijce dokázala vyprovokovat i Jiřího Procházku. Ten se vyjádřil, že Khamzata s láskou přivítá v polotěžké váze. Jak se dalo očekávat, Chimaev se do tohoto boje příliš nežene. Jiřímu vzkázal, že nemá opasek, a proto ho nezajímá.


Nejpravděpodobnější se tedy zdá, že Vlk zůstane ve střední váze a tam si počká na vítěze souboje mezi Stricklandem a Du Plessisem. Rozhodně to pro něj bude bezpečnější varianta než bitva s Procházkou nebo Pereirou.


Další články