Sleduj nás

Chci odvetu, protože věřím, že jsem lepší než Pereira. Ten zápas jsem vyhrával, stojí si za svým Procházka

Chci odvetu, protože věřím, že jsem lepší než Pereira. Ten zápas jsem vyhrával, stojí si za svým ProcházkaFoto: UFC

Teprve jej čeká Aleksandar Rakič, ale doufá, že si případnou výhrou zajistí odvetu s Alexem Pereirou (za předpokladu, že si udrží šampionský opasek).

Do návratu českého samuraje chybí necelé tři týdny a napětí začíná postupně stoupat. Před námi je poměrně náročná srbská hádanka v podobě Aleksandara Rakiče, která by Jirkovi v případě výhry mohla zajistit nový titulový výstřel. A v tom ideálním případě by šlo i o odvetu s Alexem Pereirou, který svůj trůn bude na UFC 300 hájit proti Jamahalu Hillovi.

„Chci zápas s Alexem. Ne proto, že by mi šlo o pomstu, ale především proto, že věřím, že jsem lepším bojovníkem,“ řekl Procházka pro kanál Full Violence. „Jsem lepší a než jsem se dopustil té jedné chyby, tak jsem v tom zápase vyhrával. Takže věřím tomu, že jsem schopný ten duel s ním vyhrát,“ přidal bývalý šampion polotěžké váhy, jehož tvář během interview vykazovala známky tvrdé přípravy.


Než ale přeskočíme k Pereirovi, je lepší se soustředit na současné cíle. Aleksandar Rakič dva roky sice nebojoval, ale na Jirku si věří. Dokonce natolik, že se během propagace zápasu uchýlil k provokativnímu trashtalku, jímž se opírá do Jirkova bojového stylu, tak i jeho údajné sporné minulosti: „Je to falešný samuraj. Na toho kliďase si jenom hraje. V mládí to byl prachsprostý chuligán, co se rval po barech a vůbec nerespektoval žádné zákony!“

„Jako fighter je Rakič dobrý, ale jako člověka ho vůbec neznám,“ odvětil Jirka. „Mohu pouze reagovat na to, co o mně říká, jako že jsem falešný samuraj atp. Rakič neví, o čem hovoří. Možná je starší, než jsem já, ale v mysli je to mladý kluk. Nemůžete mluvit o někom, koho neznáte osobně. Mluví o mně pouze na základě nějakých příběhů, které někde slyšel. Nemám více, co bych k tomu řekl. Já hodlám mluvit hlavně v kleci,“ uvedl Jirka.Další články