Sleduj nás

Četař Humburger už zná svého soupeře pro turnaj KSW v Liberci! Čeká ho srážka s kulturistou

Četař Humburger už zná svého soupeře pro turnaj KSW v Liberci! Čeká ho srážka s kulturistouFOTO: KSW

Série vítězství je definitivně pryč a místo hájení neporazitelnosti je třeba se zaměřit na nové mety.

Dominik Humburger se pokusí nastartovat na galavečeru ve svém domovském městě. V cestě ovšem stojí ostřílený Polák, který zvládá boj v postoji i na zemi.

Šampion organizace RFA startuje střídavě i v polské lize KSW. Dominik je rád v zápasové permanenci, a tak mu tento model maximálně vyhovuje.


Na domácí scéně se stal šampionem, ale zranění jej vyřadilo z první obhajoby proti Davidu Hoškovi. Organizace trochu nepochopitelně udělala zápas mezi „Sparťanem“ a náhradníkem Viktorem Červinským jako titulový, což se Humburgerovi ani trochu nelíbilo.

„Nechápu, proč RFA udělalo ten zápas jako titulový, když jsem šampionem já. Myslel jsem, že titul si musíš zasloužit! Mě to stálo hodně úsilí a splnil jsem si tak svůj sen. Teď mám pocit, že ten pás ztratil na hodnotě, a to úplně zbytečně,“ rozčílil se Dominik. Jeho kroky se tak s největší pravděpodobností budou více ubírat polskou cestou. Humburger má zatím v KSW ze tří zápasů dvě vítězství a jeho pozice ve střední váze je poměrně dobrá.


Polská organizace před něj do dalšího zápasu postavila Alberta Odzimowskiho, který se v KSW pohybuje od roku 2019. Za čtyři roky zde zvládl sedm zápasů, kdy dvakrát zvítězil, čtyřikrát prohrál a jeden duel byl vyhlášen bez výsledku. S Dominikem jej spojuje prohra s Michelem Michalskim. Humburger s ním ovšem vydržel plná tři kola a prohrál velmi těsně na body, a Odzimowski padl již v úvodní pětiminutovce TKO. V posledních zápasech ovšem pětatřicetiletý bojovník chytl slušnou formu a Carvalha i Buena vyřídil, a to vždy před limitem.

Karta turnaje KSW 91 tímto zápasem dostala druhého českého zástupce. Dominik doplnil Lea Brichtu, kterého čeká souboj o dočasný titul v lehké váze proti Valeriu Mireceaovi. Diváci, kteří stoprocentně zaplní hokejovou arénu libereckých tygrů tak dostanou zápasy obou nejprogresivnějších domácích borců, kteří na soupisce KSW momentálně figurují.

Zdroj: Autorský text, RFADalší články