Sleduj nás

Cesta z RFA do světa dává smysl! Vojtěch Garba je toho jasným důkazem

Cesta z RFA do světa dává smysl! Vojtěch Garba je toho jasným důkazem
O tom, že se dá z některé z československých organizací prorazit na světové scéně, se v posledních letech přesvědčujeme prakticky neustále.

Úroveň tuzemského MMA jde nahoru a tohoto faktu si všímají i manažeři zahraničních organizací, pro které jsou čeští bojovníci zajímavou a finančně dostupnou alternativou.

Poslední, o kom se spekuluje, je profesionální voják a jedna z nadějí českého MMA Vojtěch Garba. Tomu se na turnaji Real Fight Arena 3 povedl husarský kousek, když si jasně poradil s favorizovaným Goranem Reljičem.


Chorvatský Duch má za sebou impozantní kariéru, během které se stal šampionem KSW a porazil například Attilu Végha nebo Tomasze Narkuna.

Do Ostravy byl dobře naladěný po sérii dvou vítězství v prestižní ruské organizaci ACA. Nic tedy nenasvědčovalo tomu, že se schyluje k jednomu z největších překvapení, které jsme na některém z domácích turnajů mohli vidět.


„Vojtova pozice se po této výhře zásadně změnila. Během dvou týdnů jsme dostali nabídky od ONE FC, PFL a KSW. U těch prvních dvou to navíc byly kontrakty na šest a tři zápasy. Jelikož šlo o nabídky short notice, tak jsme je zatím s díky odmítli. Další problém byl, že obě organizace požadovaly exkluzivní smlouvu. To by nebylo fér vůči RFA, kde sice nemáme nic podepsáno, ale jsme dohodnutí, a proto svoje sliby dodržíme,“ odtajnil pozadí vyjednávání Vojtův trenér Jakub Müller.

vojtech garba vyhra zapas rfa

Vojtěch Garba je ve formě


Sám Garba zpočátku zájmu ze špičkových světových lig ani nevěřil. První kontakty, které přišly, považoval za žert a nebral je příliš vážně.

I když kolem šestadvacetiletého borce nyní krouží lasa z prestižních adres, není kam spěchat. Vojta má stále MMA víceméně jako koníček a věnuje se i svému civilnímu zaměstnání.

Je jasné, aby mohl konkurovat špičce KSW nebo ONE, že bude muset dát sportu maximální prioritu a věnovat se mu na 100 %. V Real Fight Areně se mu navíc rýsuje několik zajímavých soupeřů, kteří mohou zájem o jeho osobu vystřelit ještě do úplně jiných výšin.


Boss RFA Boris Marhanský se v jednom z posledních rozhovorů zmínil, že si dovede dobře představit Vojtův zápas s Mikhailem Ragozinem. Proti by nebyl ani Garbův trenér.

„Ragozin je podle mého názoru soupeř, který by nám seděl. Vojta má trochu problém dodržovat zvolenou taktiku. Pokud jde zápasit proti černému pásu v BJJ, tak ho jako první věc zkusí vzít na zem. Z tohoto důvodu mu více sedí borci, kteří nemají jednu dominantní stránku, ale jsou všestrannější jako Mikhail.“

Jakým směrem se tedy nakonec bude ubírat kariéra mladého vojáka, je zatím ve hvězdách. Našlápnuto má Garba po výhře nad Reljičem parádně a je jasné, že bude pro světové organizace brzy velmi žhavým zbožím, protože nyní je již na 115. pozici ve světovém hodnocení všech bojovníků polotěžké váhy.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články