Sleduj nás

Cesta k mistrovskému pásu ještě není ztracená, věří Poirier. Místo McGregora vyhlíží napínavou trilogii

Cesta k mistrovskému pásu ještě není ztracená, věří Poirier. Místo McGregora vyhlíží napínavou trilogiiFOTO: UFC

Dustin Poirier ještě neskládá zbraně a pokusí se zaútočit na titul šampiona lehké váhy UFC.

Když prohrál odvetu s Justinem Gaethjem, zdálo se, že to je konec. Na předzápasové tiskové konferenci uvedl, že se jeho čas na té nejvrcholnější MMA scéně krátí, přičemž nevyloučil, že by ho jedna prohra nemohla poslat do důchodu.

Ta prohra naneštěstí pro Dustina přišla, byla pořádně tvrdá, ale jeho důchodové myšlenky nenaplnila. Naopak mu dodala touhu to zkusit ještě jednou. Ideálně pak s tím stejným soupeřem.


„Když se ohlížím za svou kariérou, nepřijde mi, že by byla úplně neúspěšná. Bohužel jsem nedosáhl toho největšího cíle, ale zase nemůžu říct, že jsem v této hře nic nedokázal. Dvakrát jsem porazil McGregora, byl jsem dočasným šampionem lehké váhy a pral jsem se s těmi nejlepšími,“ dal se do řeči Poirier.

Co tedy přijde dál? „Vím, že jsem teď s Justinem prohrál, ale nechci se vzdávat, když v sobě ještě mám nějaké síly. O ten jeden útok na titul bych se mohl minimálně pokusit. A začal bych tím, že si dáme s Justinem trilogii. Teď to máme 1:1 a bylo by blbé, abychom ten příběh nechali takto otevřený,“ nastínil v rozhovoru pro ESPN, jak zní jeho plány.


A co ovšem takový McGregor? „Conor má podle mě dost svých problémů. Ještě se nezapojil ani do povinného testování a neukázal mi nic, co by naznačovalo, že o další zápas se mnou vážně stojí. Můj úmysl je tedy zřejmý. Rád bych s Gaethjem trilogii a potom se uvidí. Jsem na poslední titulové misi a chtěl bych ochutnat kvality druhého Khabiba,“ usmál se Poirier, který tím druhým Khabibem nepochybně myslel Islama Makhacheva.

Co se v současné chvíli neví, je to, jak se k Poirierově žádosti postaví UFC. Co se týče Gaethjeho, ten má ovšem jasno – chtěl by čelit vítězi říjnového zápasu mezi šampionem Islamem Makhachevem a vyzývatelem Charlesem Oliveirou. Uvidíme tedy, jakým způsobem nám UFC ty karty vyloží.


Další články