Sleduj nás

Českou párty zachraňoval na KSW 79 stále neporažený Dominik Humburger. Morální vítěz je i David Hošek

Českou párty zachraňoval na KSW 79 stále neporažený Dominik Humburger. Morální vítěz je i David HošekFOTO: KSW

Kvalitně uspořádaný turnaj s hromadou zajímavých zápasů. KSW doručila při své české premiéře to, co se očekávalo, ale výsledky domácích bojovníků zůstaly malinko za očekáváním. 

Prapor tuzemského MMA dokázal hrdě třímat pouze voják Dominik Humburger, který kromě výhry zaujal i vzpomínkou na sté narozeniny letce RFA, Emila Bočka. 

První želízko v ohni reprezentoval pro domácí fanoušky Frederico Komuenha. Borec s Angolskými kořeny nestačil na takticky lépe připraveného Slováka Maytase Viszlaye. Ten vsadil na wrestling a kontrolu na zemi, kterou mu Black Panter usnadnil strženým bodem za ilegální koleno. Rozhodčí tak měli poměrně snadnou práci. 


Na body prohrála i Petra Částková, která nestačila na Polku Natalii Baczynskou. Třetí do smutné party zapadl David Hošek. Andreas Gustafsson si se Sparťanem chvilku pohazoval, aby jej následně zasypal salvou úderů. Ty šly sice pouze do krytu, ale pasivní obrana českého bojovníka přinutila ringového rozhodčího zápas sporně ukončit. 

„Nebyl to podraz od rozhodčích, byla to moje chyba. Jestli to mohl ukončit o pár vteřin později, je možné. V tu chvíli jsem tam nedokázal nic vymyslet. Jediné, co jsem v tu chvíli mohl dělat, je být ve dvojáku a čekat. Házel rychlé loktíky a ani jeden mě netrefil," nehledal výmluvy David, a i přes porážku se projevil jako morální vítěz.


Český vrchol večera si vzal na starost četař Dominik Humburger, kterého do klece doprovodil kordon kolegů z armády. Ohromně silný moment, navíc na domácím turnaji však Hambáčovi trochu svázal ruce, a tak jsme se dočkali mnohem kontrolovanějšího výkonu, než na co jsme od agresivní liberecké mlátičky zvyklí.

„Soupeř by tvrdej a houževnatej. Šel přes bombu. I když jsem ho trefil, tak šel jak tank. Měl jsem tam párkrát náznak na páku nebo škrcení, ale nechtěl jsem se pouštět do větších akcí. Měl jsem respekt z jeho země. To se povedlo, do ničeho jsem nespadl, a i když jsem nedoručil kaočko, tak výhru mi nikdo nevezme. S výkonem úplně spokojený nejsem, byl jsem tuhej. Dolehlo na mě poprvé v životě to očekávání a nechtěl jsem zklamat,“ přiznal po zápase náročnost domácí mise Dominik. Každopádně si ji může odškrtnout jako splněnou a kromě potěšení domácích fans jistě uspokojil i náročné šéfy KSW. 


Další články