Sleduj nás

Češi by potřebovali válku. Potřebují znát tu hrůzu, je přesvědčený starosta Pavel Novotný

Češi by potřebovali válku. Potřebují znát tu hrůzu, je přesvědčený starosta Pavel NovotnýFoto: RedFace

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný je přesvědčený, že by Češi potřebovali válku jako sůl.

V momentě, co se starosta Řeporyjí pasoval do role profesionálního bojovníka, který je hlavním tahounem pozornosti a vyprodává haly, začal spadat i do našeho pole působení. Sledovali jsme jeho kroky, které měly vést na turnaj RedFace 2, a sledovali jsme jeho kroky, které vedly do podcastu k Čestmírovi Strakatému.

Jako každý bojovník z toho taktického hlediska analyzuje své soupeře, tak i Pavel Novotný zanalyzoval současnou poklidnou situaci v Česku, načež došel k závěru, že nutně potřebujeme válku. Lidé totiž za ta léta míru zeslábli, a tudíž nejsou připraveni na případný válečný konflikt, ke kterému může kdykoliv dojít.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„U nás se válčilo trochu na konci druhé světové války, ale jinak Češi neválčili dvě stě, čtyři sta let možná… Dejme tomu, že se tu v období třicetileté války (1618-1648) trochu válčilo, a jestli je to pravda, tak my nemáme třináct generací, což je hodně, zkušenost s válkou. Takže v sobě nemáme vůbec hrůzy války,“ pokoušel se Pavel Novotný vysvětlit.

„Okupace ale také nebyla sranda,“ připomínal moderátor Čestmír Strakatý pověstný rok 1968. „Já vím,“ odpovídal Novotný, „ale válka jako taková tu nebyla. Češi by potřebovali válku. Češi by potřebovali válku aspoň blízko za rohem. Neválčilo se tady, nebyla tady válka. Ale kdyby ti Češi tu válku prožili… Malinkatou válku tady bokem někde (smích)… Tak by si uvědomili, co to válka je,“ povídal.


„Já nechci snižovat svoji strašnou vinu, ale v té válce vždycky trpí to civilní obyvatelstvo a na to my trochu zapomínáme,“ uzavřel politický příslušník strany ODS, jehož názor opět rozpoutal celou řadu diskuzí.

Pakliže by měl jít Pavel Novotný svému tvrzení příkladem, určitě rád přijme nabídku organizace RedFace k boxerskému či MMA souboji s dlouhodobým rivalem Ivem Osovským. Pak bude moct jako pravý bojovník, na kterého se mimo jiné pasoval, poznat tíhy a úskalí tohoto povolání. Pokud to Novotný přijme, možná k nějakému boji dojde již tento listopad.Další články