Sleduj nás

Čeká nás druhý Zápas století? Ivan Buchinger může přepsat historii OKTAGONu!

Čeká nás druhý Zápas století? Ivan Buchinger může přepsat historii OKTAGONu!
I když na sebe velkou část pozornosti strhl boxerský duel Štáfek vs. Borároš, nejzajímavější informace na tiskové konferenci OKTAGON Time byla ohlášení zápasu o pás pérové váhy.

Právě špičkové obsazení tohoto souboje nadchlo fanoušky i odbornou veřejnost. O Ivanu Buchingerovi se hovořilo dlouho a jeho účast byla prakticky jistá. Jeho soupeř byl však dlouho neznámý. Volba nakonec padla na toho nejpovolanějšího, to talentovaného Vojto Barboríka.

Osmadvacetiletý borec jede bez porážky již od roku 2014! V současnosti čítá jeho vítězná série deset zápasů. Nadaného bijce si také všimla i slavná polská organizace KSW, kde Vojto si zažil letos na jaře úspěšnou premiéru.


Krysztofa Klaczeka předčil ve všech směrech a v polovině druhého kola uškrtil na Rear-Naked-Choke. Barborík je členem OFA a Buchinger tak dostane možnost získat i druhý titul OKTAGONu při vzájemném souboji dvou největších slovenských gymů. Pás pro šampiona lehké váhy připnul Buki po triumfu nad Rony Paradeiserem. S obsazením zápasu vyjádřili spokojenost i oba jeho aktéři.

"Nevím, jak ten zápas bude probíhat. Sem připravený a budu nachystaný na každý aspekt tohoto boje. Ale jednu věc vím. Já si nemyslím, že vyhraju, já jsem o tom přesvědčený a s tím jsem sem přišel," prozradil nahecovaný Barborík, ale ani Ivan Buchinger se nedržel zpátky.


"Jak vidím tento zápas? Myslím, že to hovoří samo za sebe. Toto bude asi nejlepší zápas v OKTAGONu, který jsme tu zatím měli, protože já i Vojto jsem velmi kvalitní zápasníci. Když budeme bojovat na 5 x 5 minut, bude to druhý zápas století.“

Po oznámení složení titulové bitvy ihned propukly spekulace, zda se náhodou souboj dvou excelentních zemařů neodehraje spíše v postoji. Ivan na podobnou otázku odpověděl následovně.

"Nevím, jak se připravuje, já ale neprozradím, jak se na něho chystám já. Myslím si však, že tento souboj bude probíhat v postoji i na zemi, a že to bude trvat minimálně tři-čtyři kola.“


Jako poslední zhodnotil šampion lehké váhy rozdílnou motivaci obou hvězd.

"On má co ztratit, může přijít o hodně. Když se mnou prohraje, budu šampion v OKTAGONu a on potom nemůže jít v KSW o titul. Ale může i hodně získat, když se mnou vyhraje, protože já jsem teď největší vlk v šestašedesátce i sedmdesátce. Může si říkat, co chce, ale já jsem tam teď nejlepší. A když porazí tohoto nejlepšího, může hodně získat.“

Jak vše dopadne, to se dozvíme už 11. září na turnaji OKTAGON 27 v Bratislavě. Buď zažijeme korunovaci prvního dvojnásobného šampiona, nebo definitivní potvrzení mistrovských ambicí talentovaného borce.

Další články

Ředitel KSW: Chceme Patrika Kincla z Oktagonu

Dvě těžké váhy evropského MMA v sobě. Oktagon a KSW se momentálně přetahují o nadvládu nad starým kontinentem. Přestupy mezi organizacemi tak budou mít stále třaskavější nádech a očividně půjde i o ty největší hvězdy.

Ředitel KSW: Chceme Patrika Kincla z Oktagonu