Sleduj nás

Bývalý titulový vyzyvatel UFC ukončil kariéru. Je mu pouhých 27 let!

Bývalý titulový vyzyvatel UFC ukončil kariéru. Je mu pouhých 27 let!

Teprve ve svých sedmadvaceti letech se rozhodl ukončit svou MMA kariéru bývalý titulový vyzyvatel Ray Borg.

Ten měl ještě před třemi lety poměrně slibně nastartovanou kariéru, jejímž vrcholem byl souboj o pás muší váhy proti obávanému a jindy neomylnému „Mocnému Myšákovi“ Demetriousovi Johnsonovi. Šampion tehdy svůj titul obhájil v pátém kole, když soupeře chytil do submise.

Ray Borg se následně nevzdával, ještě v roce 2020 měl dva zápasy, z toho třetího však nečekaně odstoupil den před duelem, na což UFC zareagovalo tak, že se sedmadvacetiletým bijcem rozvázalo smlouvu. Borg se ovšem velmi brzy rozhodl pověsit rukavice na hřebík úplně.


„Této hře jsem se věnoval solidních čtrnáct let a nikdy by mě nenapadlo, že do důchodu půjdu už ve svých sedmadvaceti, ale některá rozhodnutí jsou prostě náročná. Musel jsem se ujistit, že ta volba, kterou jsem učinil, je správná pro mou rodinu. Vážím si lásky, kterou MMA komunita mé rodině celé ty roky prokazovala, ale nyní nastal čas, abych se posunul dál,“ oznámil bojovník, jenž se prezentoval pod přezdívkou „The Tazmexican Devil“.

Borg má na svém kontě 13 vítězství a 5 porážek. Ze svých osmnácti zápasů jich rovnou dvanáct podstoupil v UFC, kde ovšem zaznamenával časté problémy. Kolikrát měl potíže splnit váhový limit a jindy musel náhle ze soubojů odstoupit. Za vším údajně stály osobní důvody.


The Tazmexican Devil se nikdy netajil tím, že jeho syn trpí nemocí zvanou hydrocefalus, což se projevuje nadměrným zvětšením hlavičky dítěte. Lékaři kvůli tomu nedávno sáhli i k operaci a zdá se, že veškeré zápasníkovy myšlenky se zaměřují teď pouze na rodinu.


Další články