Sleduj nás

Bývalý šampion UFC byl polapen s alkoholem v krvi za volantem. Jsem ze sebe zklamaný! sype si před soudem popel na hlavu

Bývalý šampion UFC byl polapen s alkoholem v krvi za volantem. Jsem ze sebe zklamaný! sype si před soudem popel na hlavuFoto: UFC

Když se nedaří, tak se prostě pokazí, na co si jen vzpomenete. Podobné období nyní zažívá i UFC bojovník Israel Adesanya.

Alkohol za volantem patří bohužel k nejčastějším excesům, kterým se sportovní superhvězdy dostávají za hranu zákona. Podobných prohřešků se samozřejmě dopouštějí i obyčejní smrtelníci, ale u celebrit, ať už ze světa sportu nebo showbyznysu, se vše probírá daleko více. Tento drobnohled je o to větší, když se jedná o bývalého UFC šampiona, který by měl svým chováním jít příkladem, protože je modlou pro spoustu mladých sportovců.

Israel Adesanya nastoupil do svého nedávného souboje se Seanem Stricklandem jako tělo bez duše. Na vině může být jeho prohřešek, kterého se dopustil pouhé tři týdny před konáním turnaje doma na Novém Zélandu. Vše se odehrálo 19. srpna na silnici v Aucklandu.


„Jsem ze sebe zklamaný. Také jsem zklamaný ze svého rozhodnutí sednout za volant, když jsem měl upito. Byla to chyba. Chápu, že jsem sledovaný člověk, kterého ostatní berou jako vzor. Moje chování nelze považovat za přijatelné,“ kál se Israel po tom, co se zpráva o jeho prohřešku dostala na veřejnost.

„Tímto bych se chtěl omluvit své rodině, komunitě a svému týmu za svoje špatné rozhodnutí. U večeře jsem trochu pil, poté jsem byl zastaven hlídkou a podrobil se krevnímu testu, který ukázal 0,87 promile alkoholu v krvi,“ uvedl Adesanya. Na Novém Zélandě je sice 0,5 promile tolerance, ale tu Israel překročil, a tak mu hrozí až tři měsíce vězení a pokuta téměř pět tisíc dolarů.


Vzhledem k neposkvrněné minulosti bývalého šampiona se dá předpokládat, že jej soudce pošle domů s mírným trestem. To nejhorší se již ale stalo. Pověst do té doby vzorného sportovce je nenávratně pošpiněna. Ironií osudu je, že Adesanya se v minulosti za podobný prohřešek silně obouval do Jona Jonese. Teď si může se známým bouřlivákem podat ruce, i když „Bones“ se kromě alkoholu dokázal posilňovat i kokainem a u toho se bavil se střelnou zbraní na sedačce spolujezdce.

Zdroj: MMA Junkie


Další články