Sleduj nás

Bývalý šampion Hill zaslal Procházkovi neodolatelný návrh. Potřebuje však, aby porazil Pereiru

Bývalý šampion Hill zaslal Procházkovi neodolatelný návrh. Potřebuje však, aby porazil PereiruFOTO: UFC

Jamahal Hill stále přiznává, že je jeho snem čelit Jiřímu Procházkovi. Tento střet by navíc rád ozvláštnil.

Od 14. července je divize polotěžké váhy UFC bez svého právoplatného vládce. Ten bývalý – Jamahal Hill – se vzdal žezla krátce poté, co mu lékaři sdělili krutý verdikt týkající se jeho zranění. „Přetržená achilovka, nutná operace, mimo hru můžu být klidně i rok,“ přiznával tehdy s těžkým srdcem šampion, který měl být příštím soupeřem Jiřího Procházky. Slovy přitom nedokázal popsat, jak ho odstoupení z této bitvy mrzí.

Jelikož je střet s Procházkou pro Hilla i kvůli předchozí provokaci prioritou číslo jedna, nehodlá se jí jen tak vzdát. Aby si zpříjemnil čas strávený mimo hru, poslal směrem do Česka zajímavou výzvu. Ta zahrnuje příští sezonu zábavní show The Ultimate Fightera (TUF), ve které je zvykem, že se oba trenéři na konci soutěže postaví proti sobě. Aby k této soutěži ale vůbec došlo, musí se český samuraj prodrat přes svého současného soupeře, a sice Alexe Pereiru.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Vím, jak moc byl ten příběh mezi mnou a Jirkou v jeden moment vypjatý, proto bych ho rád uzavřel. A myslím si, že by bylo vůbec nejlepší, kdybychom se střetli v TUF, kde bychom prokázali nejen své zápasnické, ale i trenérské dovednosti. Myslím si, že to je hodně zajímavá nabídka a určitě ve sledovanosti překonáme i McGregora s Chandlerem, jejichž střet byl prostě suchý. To my do hry přineseme pravou show,“ míní Hill.

Aby se tento scénář ale mohl naplnit, je zapotřebí dvou věcí. „Procházku teď čeká souboj o uvolněný titul, a pokud chce se mnou koučovat příští sezonu TUF, je nutné, aby nyní porazil Alexe Pereiru. V opačném případě bych tuto výzvu přeposlal Pereirovi, se kterým ale není taková sranda,“ poznamenal dnes už bývalý šampion, který má za sebou první měsíc rekonvalescence zraněné nohy. Od příštího roku by však měl být v pořádku, a tak se opět postupně začlení do toho bojového dění.Další články