Sleduj nás

Budoucnost UFC? Cormier sdílí s Whitem jednu myšlenku, ale pak se obává, že se dveře zavřou

Budoucnost UFC? Cormier sdílí s Whitem jednu myšlenku, ale pak se obává, že se dveře zavřou

Bývalý šampion polotěžké i těžké váhy Daniel „DC“ Cormier (22-2), který mimo jiné také zastává roli zápasového komentátora, promluvil o tom, jaké plány má přichystané UFC.

Jedenačtyřicetiletý rodák z Louisiany, který má tu možnost lehce nahlédnout za oponu dění, cítí, že se Dana White v době krize upírá vším zrakem na turnaj s krycím názvem UFC 249, jehož hlavními aktéry mají být Khabib s Fergusonem.

„Věřím tomu, že se UFC 249 uskuteční, nepochybuji o tom. Když si Dana White něco umane, tak to obvykle také dostane,“ pronesl Cormier. „Nebýt jeho vášně pro tento sport, nenacházeli bychom se v pozici, v jaké se nacházíme teď,“ zastával se hlavy organizace.


Pro některé z nás to bohužel nyní vypadá, že se White snaží chodit přes mrtvoly. Jsou tím důvodem peníze, které by zápas Khabib vs. Ferguson přinesl?


„Nemyslím si. Já si třeba ten turnaj přeju vidět ze všech nejvíce,“ překvapil „DC“, který se tak rozhodoval hlavně podle emocí. „Znám Khabiba roky a vím, jak moc pro něj tento zápas znamená. On sám chce bojovat s Tonym Fergusonem a porazit ho,“ řekl na adresu svého týmového kolegy z American Kickboxing Academy.

cormier_khabib

Nadšení z Cormiera ovšem vyprchalo v momentě, jakmile měl prozradit, co přijde po tomto galavečeru.


„Navzdory rostoucímu strachu z koronaviru se Khabib a Tony poctivě připravují. Zbytek si vůbec neumím představit. Pro UFC bude velmi obtížné najít cestu, jak pokračovat. V USA nebude prakticky možné něco pořádat,“ naznačil, že UFC 249 by mohlo být posledním turnajem, který na nějaký čas uvidíme.

Co je závěrem ovšem nutné podotknout a co Daniel Cormier ve své výpovědi nezmínil, je to, že se celé Rusko zavřelo do karantény a zakázalo všechny lety. Khabib se tedy momentálně z této země nemá jak dostat, ledaže by někdo extra pro něho sjednal výjimku. Podobně tak se neví, kolik zápasníků z avizované karty nakonec ještě odstoupí. 


Další články