Sleduj nás

Bude lepší, když si teď Procházka odpočine, navrhuje Dana White a odhalil soupeře pro šampiona Pereiru

Bude lepší, když si teď Procházka odpočine, navrhuje Dana White a odhalil soupeře pro šampiona PereiruFoto: UFC

Jiří Procházka v UFC utrpěl první porážku, která byla hodně tvrdá a dost se podepsala i na jeho zdraví.


Není to sice taková katastrofa, jako tomu bylo před rokem v případě natrženého ramena, ale i tak si Jirka z duelu s jedním z nejlepších kickboxerů z celého světa odnesl několik modřin, včetně případného otřesu mozku. Když to Dana White viděl, musel sám přiznat, že bude lepší, když si teď český bojovník na chvíli odpočine.

„Vím, že vás zajímá, co bude s Jirkou dál, ale to teď nehodlám řešit. Musí si dát pauzu a odpočinout si. Jeho nohy dostaly opravdu zabrat,“ všiml si Dana White, který tak poukazoval na pekelné Pereirovy leg kicky z prvního kola, které skutečně s Procházkou zamávaly. Možná více, než on sám i jeho tým očekávali.

„Až si odpočine, probereme si volné možnosti a něco mu vymyslíme. A v případě Alexe Pereiry není o čem. Až bude Jamahal Hill připraven, naplánujeme mu první titulovou obhajobu,“ odhalil Dana White na pozápasové tiskové konferenci, co teď bude s divizí polotěžké váhy dále. Dle očekávání se čerstvě korunovaný šampion postaví proti bývalému vládci Hillovi, zatímco Procházka se vrátí zpátky do vyzývatelské linie a k nové šanci o titul bude potřebovat pár výher.

Aniž bychom chtěli předbíhat, známý MMA novinář Aaron Bronsteter již stihl naznačit, že podle toho, jak bude Procházka mimo hru, by se naplánoval jeho souboj s Magomedem Ankalaevem. Kdyby se ta absence protáhla, u Ankalaeva by se zvážila odveta s Johnnym Walkerem, s nímž sice bojoval naposledy, ale vlivem ilegálního úderu jejich zápas vítěze nepoznal.


Velký vliv na titulové pořadí bude mít také souboj mezi Janem Blachowiczem a Aleksandarem Rakičem, kterým bude patřit místo na hlavní kartě turnaje UFC 297 z 20. ledna příštího roku v kanadském Torontu. Jedná se o odvetu, jejíž první duel skončil výhrou Blachowicze na TKO ve třetím kole krátce poté, co si jeho soupeř poranil koleno.


Další články