Sleduj nás

Boxing News: Dana White se chystá podepsat Joshuu! Rád by světu nabídl pořádné zápasy

Boxing News: Dana White se chystá podepsat Joshuu! Rád by světu nabídl pořádné zápasy

Pomalu celé jaro nám šéf UFC Dana White avizuje, že jej v létě čeká velká změna. Ta by měla přijít společně s novou boxerskou platformou, ve které by světu rád nabídl konečně ty největší boxerské zápasy. On sám by stál v jejím čele.

Podívejte se. Máte tady Tysona Furyho, Deontaye Wildera, Dilliana Whytea, Anthonyho Joshuu, ale necháte všechny tyhle chlápky, aby se prali s někým jiným, než aby se prali mezi sebou. Tohle prostě nepochopím. Box je velice atraktivní sport a lidé si přejí vidět tu největší show. Všimli jste si, jakou pozornost přitáhl zápas Furyho s WIlderem? A kde je odveta? Je to všechno vlivem špatné organizace, což bych rád změnil,“ pravil Dana White, jenž vystoupil na stanici CNN.

Již v minulosti šéf UFC naznačil, že si společně se svým vlastním managmentem založí svou vlastní stáj (Zuffa Boxing), do níž vtáhne jen ta nejlepší boxerská jména. Horkým tématem je sám Anhony Joshua, jehož momentálně vlastní Matchroom Boxing. S přestupem by údajně problém být neměl.

„Už dávno měl být Joshua velkou hvězdou ve Spojených státech, ale stále není (v červnu jej čeká první zámořská premiéra). Pojďme to změnit!“ navnazoval, že má něco za lubem. A jeho slova jenom podpořil Bruce Buffer, dlouhodobý hlasatel z řad UFC. „Jakmile peníze zacinkají, tak lidé přijdou. Jsem si jistý, že je Dana schopný velkých věcí, protože to je něco, o co se pořád snaží. Chce tu největší show a největší souboje.“


Zásadní zlom by měl nastat toto léto, respektive chvíli po něm. „Už jsem řekl Danovi svůj názor. Jestli bude chtít a nebude to ve stejnou noc, jako je UFC, budu hlásit i jeho boxerské zápasy, nemám s tím problém,“ doplňoval Buffer, kterého pro změnu vyzpovídal Express Sport.

Na závěr se hodí připomenout jeden starší Joshuův proslov, který si byl této nabídky vědom už v minulosti a který by do toho s velkou chutí opravdu šel. Důvod si ani nemusíme vysvětlovat - konečně by dostal vytoužené soupeře, po jakých cílí. Doposud se mu prý spousta lidí vyhýbala.


„Jestli to je opravdu tak, jak se to vidí, pak jsem jedno velké ucho a jsem připravený vstoupit do hry. Doufám, že to Danu Whiteovi vyjde a přinese do této hry trochu více vzrušení. Společně můžeme vytvořit velké zápasy, přinést obrovský zájem a vydělat pěkné peníze,“ odpovídal Joshua.  


Další články