Sleduj nás

Box v Lucerně 2023: Václav Sivák bude obhajovat titul WAKO PRO. Do akce jde i veterán Hron nebo fotbalista Slepička

Box v Lucerně 2023: Václav Sivák bude obhajovat titul WAKO PRO. Do akce jde i veterán Hron nebo fotbalista SlepičkaFoto: RFA

Tradiční galavečer K1 a boxu proběhne letos ve svém obvyklém termínu, tedy den před Silvestrem. Patnáctý ročník se odehraje v krásných prostorách pražské Lucerny a začátek je naplánován na 19 hodin. Jako vždy se večer ponese v duchu třicátých let 20. století, s čímž je spojen doporučený dress code.

Vrchol výjimečné akce bude mít i velmi kvalitní personální obsazení. Klenot české postojové scény Václav Sivák bude obhajovat svůj titul WAKO PRO proti Anassovi Ahmidouchimu. Maročan má na svém kontě téměř čtyřicet zápasů a rovných třiatřicet dokázal vyhrát. I když bude rozhodně těžkým soupeřem, o výsledku rozhodne hlavně to, jak se Vašek vyspí. Sivák je díky svým schopnostem velkým favoritem, který kromě titulu bude hájit i svoji neporazitelnost. Pokud uspěje, připíše si na konto již pětadvacáté vítězství a dobře se naladí před náročným duelem, který jej čeká v první čtvrtině příštího roku v Rusku.

Stejný titul, tedy WAKO PRO, bude ve hře i v hlavním předzápase. V něm uvidíme legendu domácí scény Tomáše Hrona, jenž se pokusí vyzrát na nepříjemného Zouhira Benadiho. „Chřestýš“ si svoji dobrou formu ověřil na nedávném turnaji Heroes Gate a na vítězné vlně se bude chtít udržet i v souboji s téměř dvoumetrovým marockým bojovníkem.


I třetí titulový zápas WAKO PRO bude mít české obsazení. Fenomenální Klára Strnadová u nás nemá konkurenci, a tak ji dorazí prověřit Innes Correia z Portugalska. Klára má za sebou v amatérském ringu okolo dvou stovek zápasů a dokázala zde získat i titul WAKO. V cestě ke zkompletování obou prestižních opasků bude ovšem stát světová šampionka v K1, která do Prahy určitě nepřijela na výlet.

Z dalších zajímavých zápasů stojí rozhodně za zmínku pražské derby dvou tradičních gymů. Svěřenec Martina Gaňa si to rozdá s bojovníkem Ondřeje Hutníka. Vyhecovaná bitva má navíc všechny parametry sportovní kvality k tomu, aby se jednalo o jeden z vrcholů večera. Hvězda KG Academy Kamil Káninský jede letos v obrovském zápasovém tempu a rozhodně připraví Janu Šindelářovi horké chvilky. „Šmoula“ je ale obrovsky zkušeným bijcem, který určitě neprodá svoji kůži zadarmo.


Za zmínku také stojí boxerský debut bývalého útočníka pražské Sparty Míry Slepičky. Fotbalista si již svoji premiéru v bojových sportech odbyl v kleci organizace GCF, ale nastoupit před narvanou Lucernou je přece jenom něco speciálního. Soupeřem mu bude zástupce PriMMAt Gymu Lukáš Stýblo. Vzhledem k tomu, že Lukáš bude mít v rohu kovaného slávistu Pavla Bechtolda, bude i v tomto souboji o emoce postaráno.


Další články