Sleduj nás

Box pro dobrou věc! Aspero Underground NIGHT 3

Box pro dobrou věc! Aspero Underground NIGHT 3
Boxerské turnaje se dají pořádat různě. Nedávná společenská událost v O2 areně nám ukázala, jak udělat pompézní show s mizerným sportovním i dobročinným efektem. Turnaj Aspero Underground NIGHT nám nabízí pravý opak.

Zápasy mladých nadějí nebo starších nadšenců, kteří sice nedostanou výplatu v milionech, ale v ringu nechají duši i srdce. Výtěžek akce a dobročinná sbírka, která je její součástí, navíc poputují na pomoc konkrétní rodině postižené velmi smutnou událostí.

Galavečer odstartuje v 18:00 v Sokolovně v Heřmanově Městci. Na programu je deset zápasů, kde se od dětí přes dospělé střetnou v hlavní události večera talentovaný Michal Tareš s Tomášem Tomajdou.


Prvně jmenovaný disponuje perfektní bilancí šesti výher a žádné porážky, jeho soupeř vyhrál čtyři z pěti duelů, do kterých nastoupil. Bitva se uskuteční ve váze do 81 kilogramů

aspero fight card


Na akci se dále představí například Adam Marcin z Pražského Rohovníku.  Adam je velkým talentem a nadějí českého boxu, ve svém mladém věku má šňůru vítězných zápasů.

Adam se může pyšnit titulem MČR 2020, který se kvůli koronavirové pandemii odložil až na letošní rok. Minulý týden se mu podařilo zvítězit na turnaji Olympijských nadějí, který se konal na Slovensku.

Mnoho bojovníků čeká vůbec první ostrý zápas, a tak je jasné, že taktika půjde často stranou a o to divočejší průběh můžeme očekávat. Lístky jsou stále k dispozici a další informace naleznete zde.
O tom, že peníze vydělané turnajem půjdou na dobrou věc, se můžete přesvědčit v následujícím příběhu, který musí vzít za srdce úplně každého.

Jaroušek se narodil před 5 lety po těžkém porodu a přidušený s 2x omotanou pupeční šňůrou.  Z počátku se jevil jako zdravé miminko, ale zhruba kolem půl roku se začínal motoricky opožďovat a také mentálně nereagoval tak, jako jeho 4 předchozí sourozenci v jeho věku.

Jeho dětská lékařka jej poslala na neurologii, kde bylo rodičům řečeno, že má Jaroušek těžkou hypotonii. Rehabilitace pomocí Vojtovy metody byly ale bez výsledků. Poté byl vyslán do lázní, ale ani pobyt v lázních Jarouška nijak zvlášť neposunul. Po návratu domů si rodiče všimli, že dělá zvláštní cukavé pohyby rukama, a tak musel opět na neurologii, kde mu po natočení EEG byl diagnostikován Westův syndrom a nasazena léčba.

Bohužel záchvaty trvaly a trvají dosud, ačkoliv má Jaroušek už trojkombinaci léků. Má v současné době i 15 velkých záchvatů za měsíc a k tomu mnoho malých záchvatů a několikrát prodělal i epileptický status, který ho ohrozil na životě.

Vlivem takto těžké epilepsie má Jaroušek také hlubokou mentální retardaci a v nedávné době mu byl také diagnostikován dětský nízkofunkční autismus a v Praze na klinice mírná porucha oxidačního řetězce. Důsledkem všech těchto zdravotních potíží je Jaroušek na úrovni 10měsíčního dítěte, a tak je krmen, je na plenách, nechodí – jen leze a občas si stoupne u opory.

Jelikož rodiče a Jaroušek musí často navštěvovat všemožná lékařská a rehabilitační vyšetření, potřebují koupit zvedací plošinu. Ta je pro ně stěžejní a usnadní jim nemálo práce a trápení. Bohužel její cena není v jejich finančních možnostech. Maminka musí být s Jarouškem neustále doma, a tak jediný příjem má tatínek. Veškeré náklady na její pořízení zůstávají na nich, žádost o příspěvek jim byla zamítnuta.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články