Sleduj nás

Box Asie vs. Evropa: Fight Card, informace a Zdeněk Chládek před galavečerem v hotelu Hilton

Box Asie vs. Evropa: Fight Card, informace a Zdeněk Chládek před galavečerem v hotelu Hilton

Praha očekává mimořádný sportovní galavečer. Evropské hvězdy olympijského boxu budou čelit těm nejlepším z Asie již tuto sobotu. Představí se i Zdeněk Chládek, který je sedmnáctinásobný mistr republiky. Ten nám nyní odpověděl na několik otázek. Níže naleznete kompletní informace o samotném galavečeru a skvěle postavenou Fight Card.

Co pro vás znamená reprezentovat Česko na této akci?
Vážím si toho ohromně. Mohu se i ukázat fanouškům, kteří mě moc nemohou vidět naživo, protože zápasím převážně v zahraničí. Boxovat tady v Praze je veliká čest.

Při vstupu do ringu děláte většinou nějakou show. Bude i tuto sobotu?
Něco mám připraveného, ale nechám to jako překvapení. Můžu říct, že to bude pěkné.


Jak vidíte boxery z Asie?
Jsou skvělí boxeři po technické i silové stránce. Ale svět boxu je dnes vyrovnaný. Špička je všude. Myslím si, že Evropa ukáže silnou sestavu, bude to vyrovnané.


Zjišťoval jste si něco o svém korejském soupeři?
Moc jsem si o něm nezjišťoval. Snažím se hlavně soustředit na trénink. V zápase nechám rozhodně všechno a uvidí se.

Nikdy jste si soupeře příliš neanalyzoval?
Nějakým způsobem ano, ale nehrotil jsem to. Často se zjistí, že člověk boxuje jinak než na videích. Dost zkreslují. Volím raději taktiku, podle toho, jestli je soupeř větší nebo menší a podobně.


Vladimir Kličko říkával, že je těžší zápasit s menšími boxery. Jaký na to máte názor?
No, osobně jsem většinou ten menší já, protože mám jen 171 cm a váhu 69, to není moc. Většinou dostanu vyšší soupeře a nevím, jestli to je výhoda nebo ne. Už jsem si na vyšší soupeře zvykl.

Před půl rokem jste se stal otcem. Zanechalo to ve vás nějaké změny?
Motivace, chci být ještě lepším, to je asi tak jediné. Také se jedná o to, abych dokázal zabezpečit rodinu. Ale abych se teď bál o zdraví, to rozhodně ne.

Chcete, aby váš syn šel jednou ve vašich šlépějích?
Tohle ještě neřeším. Ať si život vybere podle sebe. Pokud by v mé kariéře našel motivaci, určitě mu budu pomáhat. Ať klidně dělá jiný sport. Důležité je, aby něco dělal a nebyl z něj lajdák.


EVROPA VS. ASIE Fight Card

Naděje českého boxu
Junioři do 63 kg, 3x2 minuty: Vítek Aftenij vs. Kristian Hodovanets
Muži do 75 kg, 3x3 minuty: Vazír Garajev vs. Pavel Nevečeřal
Muži nad 91 kg, 3x3 minuty: Pavel Ján vs. Daniel Mikušťák

Předzápasy
Muži do 75, kg, 3x3 minuty: Jamal Nooruldeen Qasim (Írák) vs. Martin Prázdný (ČR)
Ženy do 51 kg, 3x3 minuty: Nguyen Thi Tam (Vietnam) vs. Jana Prokešová (ČR)
Muži nad 91 kg, 3x3 minuty: Daniel Burciu (Rumunsko) vs. Adam Kolařík (ČR)
Ženy do 69 kg, 3x3 minuty: Linda Dostálková (ČR) vs. Martina Schmoranzová (ČR)

Hlavní zápasy
Ženy do 51 kg, 3x3 minuty: Sana Kawanová (Japonsko) vs. Petra Laštovková (ČR)
Muži do 56 kg, 3x3 minuty: Butdee Chatchai (Thajsko) vs. Jordan Rodriguez (Francie)
Muži do 64 kg, 3x3 minuty: Baatarsukh Chinzorig (Mongolsko) vs. Hovhannes Bachkov (Arménie)
Muži do 69 kg, 3x3 minuty: Chul Lim Hyun (Korea) vs. Zdeněk Chládek (ČR)

Muži do 75 kg, 3x3 minuty: Marcial Eumir Felix (Filipíny) vs. Miloš Bartl (ČR)
Muži do 81 kg, 3x3 minuty: Dilshodbek Ruzmetov (Uzbekistán) vs. Andrej Aradoiae (Rumunsko)
Muži do 91 kg, 3x3 minuty: Iashaish Hussein (Jordánsko) vs. Jiří Havel (ČR)
Muži do 63 kg, 3x3 minuty: Erdenebatyn Tsendbaatar (Mongolsko) vs. Sofiane Oumiha (Francie)

EVROPA VS. ASIE: Praha se může těšit na parádní box

Dnes večer se v Praze uskuteční exhibiční souboj výběrů Evropy a Asie. V hotelu Hilton se vedle několika českých zástupců přestaví i hvězdný Francouz Sofiane Oumiha, který je ve váze do 60 kg úřadujícím mistrem světa a stříbrným medailistou z posledních olympijských her v Riu de Janeiro.

Sobotní exhibice je pokračováním akce z listopadu 2017, kdy se v české metropoli utkali přední evropští amatérští boxeři s reprezentanty Kuby. „Myslím, že to, co nás čeká v sobotu, bude stejný boxerský svátek, jako jsme tady měli před více než rokem,“ řekl na tiskové konferenci jeden z organizátorů Pavel Hynek.

Konfrontace předních evropských a asijských boxerů se původně měla konat až na podzim. „My jsme museli změnit termín, protože jsme měli problémy s Lucernou, že to tam nebylo kdy dát, tak jsme to udělali po novém roce. Nebyla dlouhá kampaň a reklama, do budoucna to určitě budeme chtít změnit, aby to bylo delší,“ vysvětlil Ladislav Kutil z pořádající společnosti BigBoard Praha.

Celkem fanoušci v Hiltonu uvidí 15 zápasů, včetně soubojů žen. Osmi hlavním duelům budou předcházet čtyři předzápasy a tři duely nadějí českého boxu. Akce začne v 18:00.

V hlavní části se představí čtyři čeští boxeři. Zdeňka Chládka čeká Korejec Lim Hjun-čchol, Jiří Havel, který se jako jediný Čech zúčastnil minulé akce Evropa - Kuba, vyzve Jordánce Husajna Íšajše. Miloš Bartl bude boxovat s Filipíncem Eumirem Felixem Marcialem a Petra Laštovková změří síly s Japonkou Sanou Kawanovou. Další Češka Martina Schmoranzová se v prostředním bloku utká s krajankou Lindou Dostálkovou, protože čínská soupeřka se omluvila kvůli zranění.

„Asiati jsou bojovníci, ale to mi vyhovuje, mám rád tvrdé přestřelky u těla. A já se opravdu těším, protože doma v České republice moc často neboxuji. Takže doufám, že mi fanoušci vytvoří opravdu domácí atmosféru,“ uvedl nejúspěšnější český boxer současnosti Chládek, účastník OH v Londýně. „Měl jsem skvělou zimní přípravu zakončenou tvrdými sparingy v Bělorusku s evropskou špičkou. Chci udělat hezký zápas pro fanoušky a domů si přivézt pohár pro vítěze,“ přidal Havel.

Vrcholem sobotního večera bude střetnutí Oumihy s úřadujícím šampionem Asijských her Cendbátarem Erdenebatem z Mongolska. „Sofiane Oumiha dokonce dvakrát porazil Kubánce a myslím, že minulou sezonu neodešel z ringu poražen. Tohle jméno bude jednou ve světovém boxu rezonovat a určitě ho uslyšíte z velkých sálů Las Vegas a podobně,“ konstatoval Hynek. 


Další články