Sleduj nás

Bojový galavečer doplněný o jeden velký comeback, to je UPC Fight Night v pražské hale TJ Spoje

Bojový galavečer doplněný o jeden velký comeback, to je UPC Fight Night v pražské hale TJ Spoje

Již tuto sobotu (12. ledna) bude multifunkční hala TJ Spoje (Praha 3, Žižkov) hostit vypjatou show, která se nám prezentuje pod krycím názvem UPC Fight Night. Návštěvníci se mohou těšit na osm soutěžních duelů pod pravidly Muay Thai, které čítají nejen známé tváře, ale i jeden velký návrat. O ten se postaral Michal „Mikeš“ Vančura, jehož konto zdobí více jak 40 profesionálních zápasů.

UPC Fight Night v pražské hale TJ Spoje

Co je UPC?

UPC je zkratka Underground Private Cup, což vzniklo asi před dvěma roky v tělocvičně Spejbl Gymu, kdy jsme jako trenéři chtěli srovnat a poměřit naše soukromkáře mezi sebou. Udělali jsme sranda matche ve velkých 16 oz rukavicích, v helmách a kompletních chráničích. Šlo nám zejména o to, aby si to kluci zkusili, jaký to je jít do zápasu. V gymu jsme uspořádali takovýhle 4 akce, dalo by se říci exhibiční sparingy. Vždycky se tam sešlo kolem 250 lidí, tak jsme se spolu s Michalem Vančurou shodli, že by bylo dobrý posunout celou akci dál a dát možnost našim zápasníkům (Spejbl Gym, Palec Gym), aby nabrali zkušenosti, než přejdou do opravdových profesionálů. Přechod z tělocvičny nebereme nějak dramaticky. Dohodli jsme se s Petrem Ottichem a akce je zastřešena Českou Muay Thai Asociací, konkrétně projektem SuperLiga, kde mají právě mladí talenti, kteří prošli amatérskou CMTA ligou, sbírat první profi zkušenosti.

Kolik zápasů UPC Fight Night nabídne?

V sobotu nás čeká 8 zápasů, teda když půjde vše podle plánu. Nevybrali jsme si úplně ideální termín, ale moc jiných možností nebylo. Taky nás provází spousta zraněných a neochota některých trenérů spolupracovat, avšak to nás ani moc nepřekvapuje.

Jinak se můžeme těšit na 3 vložené zápasy Mistrovství České republiky dle pravidel ifma klasicky 3 x 2 min, kde si borci můžou nasát jinou a dovolím si tvrdit i lepší atmosféru, než přes den na lize. Dále 5 zápasů SuperLigy, konkrétně se jedná o zápasy Denis Hnídek x Anastas Nikolov ve váze -60kg, Jan Černý x Renat Beket – 67kg, Václav Holec x Lukáš Valdman +91kg, to jsou až na Beketa kluci, kteří budou mít své první profesionální zápasy, kde se nejvíc těším na výkon Denise Hnídka, který je dle mého názoru velkou nadějí českého muaythai. V dalším zápase jde mistr SuperLigy Jan Šindelář, který se vrací z důvodů zranění více než po roce do ringu. Soupeřem mu bude Dominik Tábor z Como 3 gym. Obě jména slibují kvalitní podívanou. Třešničkou na dortu bude zápas našeho trenéra Michala „Mikeše“ Vančury, kterej se vrací do ringu po 12 letech a jeho soupeř je veterán Adam Pengsawang. Poslední dva zápasy, zejména pak Vančura s Pengsawangem, jsou zápasy, které by byly ozdobou mnohem zvučnějších turnajů nebo galavečerů.


Kdy a kde se turnaj koná a jak je to se vstupným?

Akce proběhne v hale TJ Spoje v ulici Na Balknáně. Většina fanoušků bojových sportů halu dobře zná. Jedná se o stejnou halu, kde probíhá MČR v muay thai nebo například boxerské rohování Láďi Kutila. Vstupné je 250 kč, koupit je můžete do pátečního odpoledne v tělocvičně Spejbl Gym v pražských Letňanech nebo samozřejmě i v sobotu na místě, i když očekáváme, že bude vyprodáno. Již teď je celá kapacita plochy rozebraná a zbývá už jen tribuna, což je nějakých 200 míst.

Co bude následovat?

Spolu s Mikešem si vyhodnotíme celou akci, zda se to bude ještě opakovat, to nevíme. My si na nic nehrajeme, nechceme dělat megalomanský akce ale obyčejnej turnaj, kde si kluci nasbírají zkušenosti a diváci si přijdou na pořádný štípačky. Ale určitě budeme dělat UPC dál v tělocvičně pro naše soukromkáře, protože to kluky baví, ale do skutečných zápasů si netroufají. I kancelářský krysy a manažeři chtěj vedět, jak to chutná být v ringu.


Na závěr si dovolím poděkovat všem lidem kteří nám pomáhají s celou organizací, zejména Petru Ottichovi za práci kolem startovky, všem, kteří si koupili lístek a kteří se motají kolem našich klubů a tělocvičny, a jmenovitě pak partnerům UPC Fight Night, a to firmám: lospytlos.cz, Body wraps, Fin Point, Autoservis PP, Horská chata DUCK, Omerta lounge bar, foxo.cz, realitní makléř Petr Večeřa a Dubísek.

Za nás už zbývá jenom podotknout, že jsou všichni zúčastnění pozváni také na after party, která začne přibližně v 23 hodin a bude se konat v klubu Omerta lounge. Samotná akce začíná od 19.30, ačkoliv do haly se dostanete již o hodinu dříve. Lístky jsou v prodeji ve Spejbl Gym Praha a v baru 515. Cena za osobu: 250 Kč.


Další články