Sleduj nás

Blachowicz: Lidé se ve mně spletli. Ukázal jsem jim, že jsem nejlepší na světě

Blachowicz: Lidé se ve mně spletli. Ukázal jsem jim, že jsem nejlepší na světě

Postavil se proti všem papírovým předpokladům a došel si pro jednoznačnou výhru formou KO. Takový byl Blachowiczův víkend na UFC Fight Night 167, kde během hlavního zápasu porazil Coreyho Andersona.

Polský snajpr, který vyhrál sedm z posledních osmi duelů, nyní cítí, že přišla jeho chvíle. Nejenže prokázal, jaké má kvality, ale navíc si myslí, že je na čase vystřídat hlídku na železném trůnu polotěžké váhy.

„Lidé se ve mně mýlili. Ukázal jsem, že jsem nejlepší na světě, a dokázal jsem, že jsem další v pořadí, kdo si zaslouží bojovat o titul,“ neskrýval během pozápasového proslovu emoce.


Šampion Jon „Bones“ Jones tak trochu tušil, že daná bitva může rozhodnout o jeho dalším vyzyvateli, a proto se Fight Night turnaje jako divák z první řady přímo účastnil.


„Neumím si představit, jak by UFC nyní mohlo Jana přehlédnout. Určitě je jedním v pořadí,“ uvedl Jones, který má v hlavě i možnou odvetu s Reyesem. „Je to něco, nad čím teď uvažuju. Jsem sice toho názoru, že jsem první zápas vyhrál, ale pokud si to lidé přejí, vyjednáme nejprve odvetu,“ potvrzoval.

Blachowicz by ovšem rád bojoval hned. „No tak, Jone! Slíbil jsi mi, že budu další!“ volal chvíli po vítězném utkání. „Řekni mi kdy a kde, dej mi místo a čas!“ žádal.

Když se ho pak novináři ptali, s jakou taktikou by na šampiona vyrukoval, odpověděl jim jenom: „Stejně jako teď, knokautoval bych ho.“


Jon Jones má před sebou tři reálné možnosti. Buďto přijme odvetný zápas s Dominickem Reyesem, nebo dá šanci Janu Blachowiczovi, anebo se přesune do těžké váhy, kde bude vyhlížet titulový souboj se Stipem Miocicem. Budeme-li brát v potaz, že je Miocic až do léta mimo hru a navíc na odvetu s ním čeká ještě Daniel Cormier, dá se předpokládat, že si Bones vybere jeden z prvních dvou scénářů.


Další články