Sleduj nás

Bitvu favoritů ovládl Butenko! Stal se tak vítězem RFA pyramidy a získal odměnu 30 000 eur

Bitvu favoritů ovládl Butenko! Stal se tak vítězem RFA pyramidy a získal odměnu 30 000 eurFOTO: REAL FIGHT ARENA

Zatím nejnáročnější projekt organizace RFA je za námi. Jak se celá EUROGOLD pyramida povedla? Kdo uspěl ve vložených zápasech? Dopředu můžeme říct, že jsme se velkých překvapení nedočkali.

Favorité uhájili své pozice a ve finále se střetla dvě největší jména celého pavouka. I v ostatních duelech se povětšinou zvedla ruka bojovníka, u kterého se to předem očekávalo.

Turnaj RFA 9 začal bitvou dvou mladých pušek Radovana Chovana a Alexe Gažíka, ve které se radoval první jmenovaný. Ihned poté následovalo první kolo EUROGOLD pyramidy. Čtvrtfinálové zápasy dopadly následovně.

Ronys Torres porazil Martin Prázdný – submise, Adam Jakubík porazil Martin Horínek – submise, David Kedžuch porazil Michal Dobiáš – submise, Alexander Butenko porazil František Bočáň – na body.

Po úvodním kole přišla velká chvíle Veroniky Zajícové, která se ve svém MMA debutu dokázala vypořádat se zkušenou Maďarkou Katalinou Aranyi. Česká bojovnice, trénující v Irsku pod vedením Johna Kavanagha, jasně ovládla úvodní dvě kola a došla si pro jednoznačné vítězství na body.


Semifinále pyramidy proti sobě svedlo nejprve Alexandera Butenka s Davidem Kedžuchem. Druhý jmenovaný se v prvním kole vytáhl expresní pákou na nohu, ale od Butenka inkasoval tvrdý knockout ve druhém kole.

Z druhé dvojice, ve které se ocitl Ronys Torres a Adam Jakubík, postoupil také favorit. Finále tak získalo předpokládané obsazení, ale nejprve se mělo rozhodnout o titulovém vyzyvateli v Real Fightu a také došlo na slovenskou legendu Vlada Indranyiho.

Vyrovnaná bitva mezi Matějem Nuskou a Jacobem Mikulou vyzněla velmi těsně pro druhého jmenovaného. Toho nyní čeká nažhavený Tadeáš Růžička, který bude chtít potvrdit, že v Real Fightu nemá v této váhové kategorii konkurenci. Nestárnoucí Vlado Indranyi sekl svého maďarského soupeře Erika Tótha již v prvním kole, čímž ukončil jeho neporazitelnost.


Finále pyramidy nabídlo krásnou a vyrovnanou podívanou. Vítěz se na příjemnou odměnu opravdu nadřel a poražený se nemá rozhodně za co stydět.

Třicet tisíc eur nakonec sebral Alexander Butenko, který po děleném rozhodnutí zvítězil na body. Projekt se každopádně vydařil a přitáhl na Real Fight Arenu potřebnou dávku pozornosti.

Škoda je však tragického proma, které neumožnilo divákům lépe se identifikovat s bojovníky a turnaj si více užít. Do budoucna je určitě co zlepšovat, ale základy má RFA položeny správně.


Další články