Sleduj nás

Ben Askren se oklepal z porážek i bolestivého zranění a už vyhlíží návrat do klece. Kdy k němu dojde?

Ben Askren se oklepal z porážek i bolestivého zranění a už vyhlíží návrat do klece. Kdy k němu dojde?

Bývalý šampion velterové váhy ONE Championship či Bellatoru MMA promluvil o svém návratu, jímž by si rád napravil reputaci, kterou si svými posledními dvěma zápasy pokazil.

Ben „Funky“ Askren (19-2) se začátkem roku 2019 objevil v UFC jako velká posila, která měla provětrat už tak nabité řady hmotnostní kategorie do 77 kilogramů. Velké přísliby přinášely i velká očekávání, avšak nakonec zůstalo jenom u slov.

První zápas se Askrenovi ještě podařilo vyhrát, když uškrtil bývalého šampiona Robbieho Lawlera, ale pak si nepohlídal dobře naskočené koleno Jorgeho Masvidala a následně i v boji na zemi prohrál s veteránem Demianem Maiaou.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Ben Askren se oklepal ze zranění

Jak se později ukázalo, Ben měl údajně delší dobu potíže s kyčlí, což dlouho zakrýval. Jakmile byl jeho rekord pokažen, vytáhl své zdravotní problémy napovrch a vzápětí ukončil kariéru.


I když to chvíli vypadalo, že se „Funky“ už na scéně neobjeví, po úspěšné operaci a postupné rekonvalescenci zde máme první známky naděje.

„Nikdy bych neučinil plnohodnotný slib, jako že se chystám opět bojovat o titul, ale miluju zápasení a užívám si wrestling. Takže kdyby mi někdo řekl ‚Tady je soupeř, peníze, pojď to znovu zkusit‘, tak do toho půjdu. Proč by ne?“ zmínil Askren v Rokfin podcastu.

„Musím se ovšem ujistit, že to nepřeženu, že nebudu dělat něco, co bych neunesl. UFC dokonce projevilo zájem, abych opět bojoval, pouze má kyčel ještě není plně ok. Takže možná za rok odteď? Nějak tak…,“ odhaloval přibližnou časovou osu.Další články