Sleduj nás

Bellator - Emelianenko Fedor - Jackson Quinton

Bellator - Emelianenko Fedor - Jackson Quinton

Dvě obrovské legendy MMA scény na sebe narazí již tento víkend na galavečeru Bellator 237, který se uskuteční v Saitama Super Areně v Saitamě nedaleko Tokia. Místo konání je symbolické, protože oba borci získali obrovskou popularitu v dobách organizace PRIDE.

Právě japonští diváci mohli sledovat epické bitvy, ve kterých Fedor zničil například Nogueiru nebo Schilta a Rampage třeba Lidella a Randelmana. Právě v této době se o vzájemném zápase obou bijců dlouho spekulovalo, ale finanční problémy a následný konec celé organizace vše zhatil.


Rampage odešel sbírat další úspěchy do UFC, kde dokázal vybojovat pás šampiona v polotěžké váze. Fedor vinou špatné práce manažerů a sporům o smlouvu v UFC nikdy nenastoupil. I když sbíral úspěchy v konkurenčním Strikeforce, zůstává nad touto etapou lehký otazník. Nyní ve třiačtyřiceti letech má na sklonku kariéry bilanci 38 výher a 6 porážek, kdy 39 % vítězství získal submisí.

Jackson, který je o dva roky mladší, zvládl absolvovat podobnou porci zápasů a to s rekordem 38 výher, 13 porážek, kdy 53 % vítězství získal knockoutem. Výsledky z poslední doby lehce favorizují "Posledního císaře" Emelianenka. Ten se dokázal probojovat do finále turnaje Bellatoru, který začal již v loňském roce. Ve finále sice nestačil na Badera, ale předváděl slušné výkony. Rampage vypadl hned ve čtvrtfinále, když prohrál na body se Sonnenem.


Ať zápas dopadne jakýmkoliv výsledkem, je jasné, že se dočkáme gentlemanského souboje dvou válečníků ze staré školy. Zápasu nepředcházel absolutně žádný trashtalk, ale pouze vzájemné vyjádření respektu. Nám se zamlouvá sázka na Fedora ve slušném kurzu 1.68.

Vsaďte si u Tipsportu zde a získejte 150,- Kč zdarma


Další články