Sleduj nás

Bellator - Bader Ryan - Kongo Cheick

Bellator - Bader Ryan - Kongo Cheick

Hlavní zápas Bellatoru 226 bude titulová bitva v těžké váze mezi šampionem Ryanem Baderem a vyzyvatelem, kterým je francouzský veterán Cheick Kongo. Ten má nyní slušnou sérii výher. Od porážky, kterou mu v roce 2015 uštědřil King Mo, dokázal zvítězit v 8 zápasech. I když se vždy nejednalo o prvotřídní výkony, stačilo to na zřejmě poslední šanci sáhnout si na velký titul. Kongovi je již 44 let a na nejvyšší úrovni bojuje od roku 2001. Za tu dobu nastřádal rekord 30 výher a 10 porážek, kdy 50 % vítězství získal KO.

Ryan Darth Bader se do klece vrací po lednovém triumfu nad legendou Emelianenkem. Tato výhra zajistila Ryanovi titul šampiona těžké váhy. I když šel do tohoto zápasu jako favorit, způsob, jakým bleskově vyřídil Posledního Císaře, zapůsobil na každého. Ryan je navíc přirozená polotíha, takže ovládnutí pyramidy nejtěžší váhové kategorie je velký úspěch. Bader je nyní dvojnásobný šampion s bilancí 27 výher a 5 porážek. Knockoutem dokázal ukončit 44 % svých vítězných zápasů. Poslední, kdo na něj dokázal vyzrát, byl Anthony Johnson. V roce 2016 v rámci UFC on Fox ukončil Ryana KO v prvním kole. Od té doby 7 výher, z toho 5 KO/TKO! Všechno proti špičkovým soupeřům, například Ilir Latifi, Phil Davis nebo Matt Mitrione.


V souboji dvou bývalých hvězd UFC je jasným favoritem mladší Američan. I když má Kongo na stará kolena slušnou formu, kvalita soupeřů, které porážel Bader, je o level jinde. Bader bude dominovat svým wrestlingem, který v kombinaci s vynikajícím kardiem bude pro Konga nepřekonatelnou překážkou. Ryan navíc v posledních zápasech ukázal, že si na každého soupeře dokáže připravit výbornou taktiku a perfektně jí dodržet. Pokud zápas neskončí před limitem, bude to pro Konga malé vítězství, ale i tak si Bader připíše jasnou výhru na body. Kurz je na malé riziko slušný, okolo 1.41.Další články