Sleduj nás

Barboza: Pomohl jsem Poirierovi s přípravou. Nejdřív ho porazí on a pak ho dám v odvetě i já

Barboza: Pomohl jsem Poirierovi s přípravou. Nejdřív ho porazí on a pak ho dám v odvetě i já

Edson Barboza, který bude stejně jako Khabib a Poirier účinkovat na UFC 242 v Abú Dhabí, veřejnosti prozradil, že svému týmovému kolegovi Dustinovi pomohl s přípravou.

Psal se tehdy prosinec roku 2017 a Edson Barboza po sérií tří výher vstoupil do klece proti neomylnému ruskému Orlovi. Nakonec z této bitvy byl jenom tah na jednu branku, během níž dostával Barboza výprask a Khabib si došel pro jednostranné bodové rozhodnutí.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Ačkoliv se jednalo o krutou porážku, i taková přinesla cenné zkušenosti. „Pomohl jsem Dustinovi, protože jsem sám s Khabibem bojoval, a tak vím, jak útočí a jaké jsou jeho tendence,“ prozradil brazilský zápasník den před chystaným turnajem.

Podle jeho svědectví bude zápas daleko vyrovnanější, než nám naznačují papírové předpoklady. „Vidím to tak 50/50. Každá chyba se bude trestat. Dustin pro tuhle chvíli tvrdě dřel, je ve skvělé formě. Věřím, že vyhraje a odnese si domů další pás šampiona,“ nepochyboval Barboza.


Na Khabiba si brousí zuby Conor McGregor, ale údajně není sám. „Nurmagomedov je jedním z těch chlápků, s kterými si přeju odvetu. V posledním zápase proti němu mi chyběl pohyb, a proto mě dostával na zem tak snadno. Vím, co jsem dělal špatně, a také vím, jak se dá porazit,“ odhaloval 33letý Brazilec.

„Slibuji vám, že pokud se znovu utkáme, půjdu přímo po něm a už se nebudu znepokojovat jeho wrestlingem. To je ta chyba, které se proti němu všichni dopouští. Každý se moc bojí jeho takedownů, až se zapomenou soustředit na svou vlastní taktiku,“ uzavíral Barboza, který se na UFC 242 střetne s Paulem Federem.


Další články