Sleduj nás

Až 90 % MMA zápasníků je v mínusu, říká Martínek. Bez vedlejšáku ani ránu

Až 90 % MMA zápasníků je v mínusu, říká Martínek. Bez vedlejšáku ani ránu
Michal Martínek byl šampionem těžké váhy Oktagonu, působil i v ruské ACA a nyní se snaží prosadit v KSW. Jak je na tom ale finančně? 

„Blackbeard“ byl dalším hostem pravidelného pořadu K.O. magazín, kde promluvil jak o své kariéře, tak zabrousil i hlouběji do platových podmínek. Ty, jak je známo, nejsou na tuzemské poměry nikterak výhodné. Kdyby lidé údajně věděli, jak to MMA zápasníci s platem mají, ihned by se svou kritikou polevili.

„Kdyby fanoušci věděli, že devadesát procent kluků je spíš v minusu než plusu, tak by asi nebylo tolik hejtrů. Lidi si myslí, že kluci vydělávají statisíce, ale to z bojové karty mají třeba dva,“ říká Martínek, který už má něco za sebou. Jeho minulost mu zaručila na bojové scéně jisté postavení, které se vyobrazuje také na příjmech. Ne vždy tomu ale tak bylo…


„Poslední čtyři roky jsem schopný finančně fungovat čistě ze zápasů. Na scéně jsem ale dvanáct let a kdybych neměl žádná zadní vrátka, tak bych to nezvládl, nebo bych maximálně jedl rohlíky s máslem. Buď se člověk prosadí, nebo ne. A pokud ne, musí mít vedlejší příjmy,“ přiznává, jaká je současná situace pro mnoho domácích borců.

martinek ksw liga


Nyní však Michal své myšlenky musí postupně přesměrovat, druhý fight v KSW se blíží. „Začíná mi příprava na další zápas. To je takový moment, na který čekám po dovolené. Nutí mě to zase trénovat, protože pro mě je to životní styl. Mám rád, když dvakrát denně můžu trénovat, ale samozřejmě s přibývajícími roky je to těžší,“ přiznal dnes již dvaatřicetiletý zápasník.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články