Sleduj nás

Attila Végh: Já sice nezápasím, ale Vémola šel hodně dolů. Bude to vyrovnané

Attila Végh: Já sice nezápasím, ale Vémola šel hodně dolů. Bude to vyrovnanéFOTO: OKTAGON MMA

Jindy velice diplomatický a uctivý Attila Végh se očividně rozhodl trochu poškádlit psychiku svého nejbližšího soupeře. Karlos Vémola jde podle něj kvalitativně stále dolů, o čemž svědčí jeho poslední zápasy.

Tisková konference Oktagon Time přinesla konkrétní datum i lokaci vytoužené odvety. 8. června příštího roku na stadionu fotbalové Slavie přijde na řadu druhý díl hvězdných válek mezi Vémolou a Véghem.

Podle mediální aktivity, kterou obě hvězdy začaly vyvíjet, se zdá, že gentlemanská atmosféra, která provázela první duel, je minulostí. Karlose navíc ještě čeká bitva s Attilovým svěřencem Pirátem Krištofičem, která může mentální výhodu snadno překulit na jednu či druhou stranu.


„Vidím tam velkou šanci na Pirátově straně. Nechci mluvit za Vémolu, ať si zápasí klidně do stovky, ale každý musí mít nějakou sebereflexi, aby se netlačil tam, kde na to už nemá. Pro Piráta může jít o skvělou tečku, takže může Karlosovi poděkovat, že mu umožnil ten zápas. Já bych do takového rizika nešel,“ prohlásil Végh, který věří, že jeho svěřenec je schopný Karlose potrápit a také porazit.

Opačného názoru jsou ovšem sázkové kancelář i fanoušci, kteří vidí Krištofiče jako absolutního outsidera.


Zápasová vytíženost je největším rozdílem, který mezi oběma rivaly panuje. Karlos jede jako stroj, a kdykoliv není zraněný, vidíme jej v kleci. Attila si střihnul pár exhibicí v boxu, ale MMA je pro něj zapovězené a spíš se věnuje svým svěřencům. O tom, že by to měl být nějaký hendikep, ale nechce bývalý šampion Bellatoru ani slyšet.

„Když potřebuje zápasit, ať zápasí, já jsem zápasil už dost. On zápasí sice o čtyři roky déle než já, ale stejně mám víc zápasů než on. Člověk to má v sobě. Je to jako s jízdou na kole, když člověk dlouho nejezdil, stačí se rozjezdit,“ nedělá si hlavu Végh, který navíc nevidí ve hře svého soupeře žádný posun, ale spíš postupný sešup.

„On sice zápasil, ale nejde říct, že by za ty čtyři roky udělal nějaký krok vpřed. Já pořád říkám, že za ty čtyři roky udělal spíš kroky zpět. Šel dolů s kvalitou! Každý laik to musí vidět. Patrik Kincl ukázal, že nestačí fyzická síla. Patrik ho porazil vlastní zbraní a on nebyl schopný ho dostat na zem, což je jeho silná stránka,“ nešetřil Vémolu za jeho prohru s „Inspektorem“. Ani poslední Karlosův triumf, kdy za pouhých sedm vteřin zničil Pavola Langera, není pro Attilu důvodem se příliš stresovat.


„S Pavolem Langerem mu vyšel úder. Zase netvrďme, že se z něho stal nějaký Muhammad Ali. Neberu mu to, vyšlo mu to, ale sám to nečekal. Tady to bylo opravdu, že zavřel oči a šel do útoku. Jednou švihnul a trefil ho. Vyšlo mu to, patří to k MMA, byl to klasický šťastný úder, ani si to sám neuvědomil. Vyšlo mu to, to mu nikdo nebere, ale nedělejme, že se z něho stal nějaký boxer,“ shodil Karlosovo poslední vítězství Végh v rozhovoru pro Fight Cast One.


Další články