Sleduj nás

Askren zpochybnil vládu Usmana: Jestli by mě dokázal knokautovat, tak ukončím kariéru

Askren zpochybnil vládu Usmana: Jestli by mě dokázal knokautovat, tak ukončím kariéru

Jak všichni dobře víme, Kamaru Usman je novým vládcem divize velterové váhy. Poté, co porazil bývalého šampiona Tyrona Woodleyho, prohlásil, že je nejlepším bojovníkem této kategorie v celé historii. Co se však o něm už tak moc neví, je to, že skoro všechny zápasy tahá až na body.

A tento fakt neunikl ani Benovi Askrenovi. Nová posila UFC, která prožila svůj vítězný debut formou submise nad Robbiem Lawlerem, o Usmanovi řekla, že neumí vůbec rozdávat rány. Je tomu vážně tak?


„Ten chlápek vůbec neumí mlátit, jeho historie zápasů mluví za vše. Jestli by mě někdo jako on dokázal knokautovat, tak okamžitě ukončím kariéru,“ uvedl muž zvaný „Funky“ skrze sociální media.

Často se o tom nemluví, ale Askren je Woodleyho blízký přítel, oba táhnou za jeden provaz. Ben se tehdy nechal slyšet, že tak dlouho, dokud bude Tyron sedět na trůnu, pak nebude o jeho žezlo usilovat.


Vše se změnilo na UFC 235, kde mu byl tento klenot odebrán Kamaru Usmanem, jenž vyhrál opět na body. Jednalo se sice o velmi přesvědčivý výkon, ovšem Askren i tak věří, že by ho dokázal porazit.

Rýsuje se nám tady další možná bitva? Možná až na konci roku. Zvládne-li Usman obhajobu a Askren svůj příští zápas, pak je dost možné, že je osud svede dohromady. Otázka je, jak se z tohoto šoku probere Woodley a jak silné v této bitvě bude i jeho slovo.Další články