Sleduj nás

Arman Tsarukyan: Do konce příštího roku plánuji získat titul v lehké váze a stát se šampionem v BMF

Arman Tsarukyan: Do konce příštího roku plánuji získat titul v lehké váze a stát se šampionem v BMFFOTO: UFC

Bleskové vítězství nad divizní trojkou zafungovalo jako elixír sebevědomí a ukázalo mladému arménskému bijci jeho zářnou budoucnost. Plán na příštích dvanáct měsíců je tak poměrně jednoduchý. Vyřídit veškerou konkurenci a usednout na trůn.

Hlavní duel turnaje UFC v Austinu měl přinést boj o pozici na vrcholu lehké váhy. Beneil Dariush sice nedávno přišel o svoji téměř pět let trvající neporazitelnost, ale stylově měl na svého soka platit, a tak se čekala vyrovnaná bitva, která skončí nejspíš na body. Dění v kleci pak veškeré předpoklady roztrhalo na cáry během titěrných čtyřiašedesáti vteřin! Přesně tolik času totiž stačilo Armanu Tsarukyanovi, aby totálně zdemoloval svého o mnoho zkušenějšího soka.

Arménský bijec se tímto vítězstvím posunul na čtvrtou pozici jedné z nejnabitějších divizí a před sebou má již jen absolutní top jména. Přesně ty si vzal Arman do hledáčku a během pouhých dvou dní stihl vyzvat bývalého šampiona Charlese Oliveiru, momentálního vládce Islama Makhacheva i držitele opasku BMF Justina Gaethjeho!


„Do prosince roku 2024 budu mít titul lehké váhy i opasek šampiona BMF,“ prohlásil rozjetý Tsarukyan a následně přišel i s další variantou, která by ho v tuto chvíli uspokojila. Tou není nikdo jiný než fenomenální Brazilec a držitel rekordu v počtu submisí Charles Oliveira. „Pokud si Oliveira myslí, že je kandidát na titul číslo jedna a má na to tuto pozici obhájit, tak ať si dá zápas se mnou. Kdo vyhraje, půjde bojovat o opasek,“ vyzval Arman extrémně nebezpečného soupeře.

Pro Oliveiru se však v tuto chvíli jedná asi o naprosto zbytečný risk. Brazilec se měl s Makhachevem utkat již v říjnu na turnaji UFC 294. Bohužel utrpěl na jednom z posledních tréninků tržnou ránu v obličeji, a tak se našla rychlá náhrada v podobě Volkanovskiho. Ten neuspěl, a proto je na řadě znovu Charles, který si svoji pozici na vrcholu divize bezpodmínečně zaslouží.


Zdroj: MMA Fighting


Další články