Sleduj nás

Anthony Joshua se vrátí do akce v září. Může se stát šampionem IBF

Anthony Joshua se vrátí do akce v září. Může se stát šampionem IBFFOTO: TOP RANK

Přesně po pětadvaceti měsících dostane Anthony Joshua možnost zapojit se do dalších bojů o pás. V cestě tentokrát bude stát držitel dočasného titulu z řad IBF Daniel Dubois.

Celá situace se vyvíjí logickými kroky, jak jsme původně očekávali. Tyson Fury a Oleksandr Usyk spolu 18. května zabojovali o všechny čtyři prestižní mistrovské opasky, načež se předpokládalo, že se jeden z nich, konkrétně ten z IBF, bude muset uvolnit, aby si to o něj rozdali Filip Hrgovič s Danielem Duboisem.

Velký sjednocující duel v těžké váze vyhrál Oleksandr Usyk na body a ten prostřednictvím svého manažera Alexe Krassyuka požádal vedení IBF, aby svůj nárok o uvolnění titulu pozdrželo. Důvod je ten, že na ukrajinského šampiona bude s Tysonem Furym letos v prosinci čekat odveta a pakliže by se titul IBF uvolnil, vítěz by již nebyl nesporným šampionem. Jedná se tedy o pěkné gesto, které čirou náhodou vyšlo.

IBF Usykovi ponechala regulérní opasek a do duelu mezi Hrgovičem a Duboisem vhodila „pouze“ dočasný. A my už teď víme, že na technické KO vyhrál šestadvacetiletý Brit Dubois, který soupeři způsobil tržná zranění u oka, se kterými jej lékaři nepustili do devátého kola. Nutno dodat, že na listině bodových rozhodčích Hrgovič vyhrál všechna dosavadní kola, ale na to se po výsledku už nikdo neptá.

Daniel Dubois se tak stal novým dočasným šampionem divize, která nechce zůstat stát na místě, a tak se začal vyjednávat duel s Anthonym Joshuou. Ten má na kontě aktuálně čtyři výhry v řadě, přičemž ta poslední přišla po dvoukolové dominanci nad Predátorem Francisem Ngannouem. Tento scénář stihl potvrdit britský promotér Frank Warren, s tím, že k duelu dojde během září.


Jeho Excelence Turki Alalshikh se nechala slyšet, že v tom ideálním světě toužila po zápasu Anthonyho Joshuy s Deontayem Wilderem, ale protože Wilder nyní o víkendu znovu prohrál a znovu nic nepředvedl, jeho kariéra tím patrně skončila.


Další články