Sleduj nás

Anthony Joshua mění názor, důchod je blíže, než si myslíte

Anthony Joshua mění názor, důchod je blíže, než si myslíte Shutterstock

Užívejme si Anthonyho Joshuu, dokud ho tu máme, neboť klidně i jeho příští zápas může být ten absolutně poslední.

Anthony Joshua býval králem těžké váhy a mnozí ho dokonce označovali za nejlepšího boxera současnosti. První přílet na americkou půdu ovšem počechral jeho sebevědomí a mexický Destroyer Andy Ruiz ukázal na jeho nedostatky.

Následně se měnili soupeři i jejich bojové styly a zjistilo se, že kromě výbušného stylu Andyho Ruize Joshuovi vadí i agilní a na těžkou váhu nepříliš dobře fyzicky stavěný Ukrajinec Oleksandr Usyk. Ten watfordského rodáka porazil rovnou ve dvou po sobě jdoucích případech a Anthonyho psychiku nalomil natolik, že to dost možná s další porážkou už zalomí.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Pokud ještě jednou prohraju, tak skončím,“ řekl Joshua na tiskové konferenci, která předcházela jeho sobotnímu duelu s Jermaine Franklinem, na který se mimochodem stále nevyprodaly všechny lístky.

„Tohle už ani není tak o boxu nebo o penězích. Je to o tom, co chce ta soutěživá část ve mně. A ta pokud vyhasne, tak nemá cenu, abych se zde už déle zdržoval. Proto je pro mě důležité, abych vyhrával a já tu soutěživou část držel naživu,“ vyjasnil Joshua.


„AJ“ vstoupí do bitvy s Jermaine Franklinem jako papírový favorit, jehož zkušenosti by na výhru měly stačit. Neví se ovšem, jak na tom bude jeho psychická stránka, která po dvou prohrách s Oleksandrem Usykem také může hrát svou roli. A možná i dost velkou.

Joshua musí vyhrát, ví manažer

„Tohle bude ten nejnapínavější fight v celé Anthonyho kariéře. I když v něm není žádný titul, stále jde o hodně… Víte, pokud by AJ padl, znamenalo by to konec. Byla by to třetí porážka v řadě a z něčeho takového se už nevzpamatujete,“ sdělil Anthonyho manažer Eddie Hearn pro iFL TV.

„Abych ale nemluvil o nejhorším, totéž platí i naopak. Kdybychom přišli s nějakým pohledným výkonem završeným KO, hned by si lidé začali šuškat, že je AJ zpátky. V tento scénář všichni doufáme. Jak ale říkám, jde o utkání, kterému předchází velké napětí,“ přidal.Další články