Sleduj nás

Ani Jones, ani Costa, Adesanya dostane nového soupeře, uvedl White. Jaké se nabízí možnosti?

Ani Jones, ani Costa, Adesanya dostane nového soupeře, uvedl White. Jaké se nabízí možnosti?

Už to vypadalo, že je všechno domluveno, ale pak si o slovo řeklo nečekané zranění a náhle se všechny plány přeskupily. Současný šampion střední váhy UFC Israel Adesanya (18-0-0) měl svůj pás původně obhajovat proti Brazilci Paulu Costovi (13-0-0), ten se ale podrobil operaci a bude značnou část roku 2020 chybět.

„Paulo Costa byl na operaci bicepsu a nyní nebude k dispozici osm měsíců,“ potvrdil veřejnosti Dana White. „Uvidíme, co se stane, ale pracujeme na náhradním řešení,“ doplňoval.

Israel Adesanya na nedávném UFC 243 porazil bývalého šampiona Roberta Whittakera (20-5-0) a zaujal jeho místo na trůnu střední váhy. Následně slíbil, že nejprve svůj pás obhájí a pak se přesune do polotěžké váhy za Jonem Jonesem. Jeho plány očividně zůstávají stejné, pouze se změní jméno prvního soupeře.


Proti komu tedy bude nigerijský mistr obhajovat? Nejvíce logickou možností je momentálně odveta s Robertem Whittakerem, který než přišel o pás držel slibnou sérii devíti výher v řadě. Sám Rob navíc slíbil, že udělá všechno proto, aby svůj předchozí omyl co nejdříve napravil.


Druhou možností je světová pětka žebříčku UFC Jared Cannonier (13-4-0), jenž má momentálně tři výhry za sebou a během svého posledního zápasu porazil silného Švéda Jacka Hermanssona.

A ve třetím případě, pokud bude chtít UFC sáhnout po „money fightu“, nesmíme opomenout ani Yoela Romera (13-4-0). Ten má sice dvě prohry v řadě, ale údajně má s Adesnayou verbální dohodu ohledně zápasu. Spousta fanoušků by takovéto rozhodnutí nechápala, ale zároveň by si takovýto zápas nikdo nenechal ujít. Finální slovo bude mít jako vždy UFC.Další články