Sleduj nás

Anderson Silva zapomněl poslouchat své instinkty, kdyby tak učinil, měl by dnes o šest porážek méně…

Anderson Silva zapomněl poslouchat své instinkty, kdyby tak učinil, měl by dnes o šest porážek méně…

Držitel historicky nejdelší vítězné série v UFC Anderson „The Spider“ Silva (34-10, 1 NC) po odstupu času odhalil, že měl původně v plánu seknout s kariérou mnohem dříve.

Když Silvovi bylo 38 let, měl za sebou deset úspěšných titulových obhajob a nesl se na vlně šestnácti vítězných utkání v řadě. Než nastoupil do duelu s Chrisem Weidmanem, který ho připravil o mistrovský pás střední váhy, uvažoval slavný Spider, že s MMA skončí. Nakonec se přeci jen rozhodl dát fanouškům ještě něco navíc.

„Chtěl jsem zastavit a chtěl jsem trávit více času s rodinou. Tomuto sportu jsem se věnoval už spoustu let, až jsem kvůli tomu ztrácel kontakt se svými dětmi. Stále jsem jenom trénoval a trénoval… nic z toho se nedalo považovat za běžnou práci,“ odhalil Silva myšlenky, které se mu honily koncem roku 2012 hlavou.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Anderson Silva je legendou v UFC

V létě roku 2013 se ovšem brazilský Pavouk opět vrátil do akce, tentokrát proti Chrisi Weidmanovi, jemuž podlehl v druhém kole na KO. „Opravdu hodně věci se v té době stalo, všechny mě nakonec zavedly k té porážce. Weidman držel všechny trumfy a vyhrál,“ prozradil Silva, že nebyl zrovna v dobrém psychickém rozpoložení.


A tak místo plánovaného konce šel ještě do odvety. „Kdybych tu odvetu vyhrál, tak ukončím kariéru a už bych nikdy nebojoval. V tom zápase jsem si ale zlomil nohu a já pochopil, že mi Bůh posílá zprávu: ‚Koukej, chlape, tady bys ještě neměl končit. Tak dlouho ti trvalo, abys byl tam, kde jsi teď, tak proč zastavovat?‘ A tahle zpráva mi utkvěla v hlavě,“ vysvětloval.

Anderson Silva se nakonec po déle než roce zotavil a vyhrál svůj comeback fight proti Nicku Diazovi na body. Tento zápas byl později změněn na no contest, neboť se v těle obou zápasníků našly zakázané látky. Silva si pak ještě zkusil duely s Bispingem, Cormierem, Brunsonem, Adesanyou nebo Cannonierem, ty však věnoval hlavně fanouškům. Doposud se mluví o tom, že ve svých pětačtyřiceti letech si dá poslední zápas, jímž se s kariérou definitivně rozloučí.Další články