Sleduj nás

Anderson Silva: Možná budu mít šanci znovu bojovat o titul

Anderson Silva: Možná budu mít šanci znovu bojovat o titul

Brazilská legenda ve službách UFC, která svou poslední titulovou šanci prohrála na body, se ani ve svých čtyřiačtyřiceti letech vzdávat nehodlá. I v tomto pokročilém bojovém věku věří, že by mohla přijít další mistrovská příležitost.

Nikdy neříkejte nikdy. Tak zní poselství bojového hrdiny, jenž se neodmyslitelně zapsal do dějin střední váhy smíšených bojových umění. Anderson „The Spider“ Silva se přesně po dvouleté přestávce, která nastala od února 2017 do února 2019, opět octil v nitru oktagonu, kde změřil své síly s nadaným Israelem Adesanyou. Jemu však podlehl na body.

Kdekdo by si mohl myslet, že zde jeho cesta už končí, ovšem když vaše láska ke sportu předčí váš věk, pak o ničem jiném než o pokračování ani uvažovat nemůžete. „Pokud se člověk cítí dobře, potom by měl dělat to, co ho baví, k čemuž samozřejmě patří i rozdávání radosti fanouškům. Vždy jsem se snažil dávat lidem to, co si zaslouží,“ vysvětloval slavný Spider.


„Když jsem přijal nabídku zápasu s Adesanyou, lidé se mě ptali: ‚Proč to děláš?‘ A odpověď byla: ‚Protože je to skvělá výzva jak pro mě, tak pro mou mysl.‘ Spíše než to, s jakými soupeři se utkávám, je pro mě důležitější, aby se měli fanoušci na co dívat... a kdoví, třeba budu jednoho dne zase bojovat o titul,“ překvapoval.

Každopádně boj o titul není pro Andersona prioritou. „Rozhodně to není věc, do které bych vkládal veškeré své úsilí. Hlavním cílem je se udržet v rytmu, nevychladnout a bojovat. A teprve pak, pokud budu do bojů vkládat své srdce, může přijít další titulová šance,“ upřesňoval.


S Andersonem Silvou (34-9-0) se v nitru oktagonu UFC setkáme už 11. května, a to při UFC 237, které se koná v brazilském Rio de Janeiru. Soupeřem mu bude pětatřicetiletý americký válečník Jared Cannonier (11-4-0). 


Další články