Sleduj nás

Alistair Overeem v Bratislavě! Pojeďte s námi na seminář

Alistair Overeem v Bratislavě! Pojeďte s námi na seminář

Není mnoho bojovníků, kteří by za poslední dvě dekády zanechali hlubší stopu v bojových sportech než Alistair Overeem. Kdo by měl zájem poznat tuto žijící legendu osobně a zúčastnit se tréninku pod jeho vedením, měl by si v kalendáři významně označit datum 18. července. Právě na tento den je naplánován seminář v bratislavském gymu - Octagon Fighting Academy. Pro ty, kdo si nejsou jisti, jestli vážit cestu až na Slovensko, nabízíme malý výčet úspěchů 39letého borce s příznačnou přezdívkou The Demolition Man.

Alistair je odchovancem holandské kickboxerské školy. První profesionální zápas absolvoval v 17ti letech. Největší úspěchy v K-1 slavil na japonském K-1 World Grand Prix, a to v letech 2008 a 2010. V prvním případě ho ještě dokázal ve finále zastavit Remy Bonjasky, ale podruhé již neponechal nic náhodě. Po další suverénní jízdě pyramidou, kdy porazil nejprve Sponga, poté Sakiho a ve finále i Petera Aertse, získal prestižní titul pro nejlepšího postojového bojovníka světa.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

V té době měl již Overeem za sebou slušnou porci zápasů v MMA, kdy se například v roce 2005 dostal do semifinále PRIDE Middleweight Grand Prix. Tam ho zastavil Marício Rua, ale v prvním kole porazil Alistaiar dalšího známého Brazilce - Vitora Belforta. O dva roky později přišel první velký titul v MMA, a to v organizaci Strikeforce. Další výrazný úspěch přišel opět v Japonsku. Holandskému borci se zde podařilo vyhrát DREAM Heavyweight Championship, když ve finále porazil Todda Duffeeho.


Po zániku Strikeforce následoval Overeemův přesun do UFC a útok na poslední prestižní pás, který scházel v jinak kompletní sbírce. Po úvodním zápase, kdy Alistair zlikvidoval bývalého šampiona Lesnara, se zdálo, že to nebude takový problém. Následovaly ovšem prohry se Silvou a Brownem a opasek byl v nedohlednu. Overeem se k titulové šanci přesto prokousal. Sérií výher si řekl o zápas proti šampionu Stipe Miocicovi, ale i když dokázal šampiona dostat do problémů, zápas nakonec prohrál. Alistair je nyní na sedmé pozici v žebříčku těžkých vah UFC. Stále si tedy drží pozici v první desítce, ale více se (vzhledem k jeho věku a opotřebované bradě) nedá očekávat.

Tento stručný výčet vám jistě ukázal, jak velké jméno bude v Bratislavě k vidění. Zájemci se mohou registrovat na emailu OFABRATISLAVA@GMAIL.COM. Cena semináře je 40 euro.


Další články