Sleduj nás

Ali Abdelaziz: Mayweatherovi je téměř 60. Není tedy divu, že chce vyrovnaná pravidla

Ali Abdelaziz: Mayweatherovi je téměř 60. Není tedy divu, že chce vyrovnaná pravidla

Chvíli poté, co Dana White připustil, že svého šampiona z lehké váhy uvolní k boxerskému duelu, pokud se s Floydem utká také v rámci UFC, vstoupil do hry i Khabibův manažer Ali Abdelaziz. Ten ovšem připouští, že vzhledem k okolnostem by Mayweather v zápase s MMA pravidly čelil jasnému masakru.

Hlavní organizátor ruského orla nechodil kolem horké kaše a během rozhovoru pro TMZ Sports se rozpovídal o věci, o které se tak často hovoří. „Vím, že si to Dana White přeje, ale tohle je něco, co nemůže státní atletická komise vůbec dovolit. Jednak by to bylo nelegální, a jednak by to pro Floyda byla i sebevražda,“ nechal se slyšet.

Dana White připustil, že svého šampiona z lehké váhy uvolní

Nabízí se nám tedy boxerský zápas, jenže furt je tu ta stejná písnička, kvůli které by Nurmagomedov musel možná i opustit UFC, aby k tomu došlo (pokud tedy definitivně padne ten duel v rámci MMA). „Nevím, co se stane, ale Floyd se tomu nebrání. Je ochotný zkusit i něco nového, jenom by se musely vymyslet určité limity,“ uvádí Abdelaziz.

Khabib je dobrý na zemi, takže se očekává, že právě tam by „Moneyho“ zmasakroval. „Tady jde o to, aby si Mayweather zachoval své jméno. Kolik mu je? 57, skoro 60? Není nic, co by s klasickými MMA pravidly mohl Khabibovi udělat,“ říká sebevědomě muž s egyptskými kořeny, který by za těchto okolností preferoval pouze boxerský duel.


V rámci světa boxu je ale velká otázka, zdali by v něm mohl typický wrestler jako The Eagle uspět. „A proč by nemohl?“ ptá se Ali. „Khabib je celkem mohutný a i během boxu na něj může vyvíjet tlak celým svým tělem. Jsem si stoprocentně jistý, že kdyby se dobře připravil, může využít svých fyzických dispozic a Floyda utahat na body,“ doplnil.


Další články